Gastro nákupní přehlídka vín jaro 2019 představila 31 vinařů

Gastro nákupní přehlídka vín jaro 2019

Gastro nákupní přehlídka vín jaro 2019 nabídla k přechutnání přes 230 vín od 31 vinařů či dovozců. Gasto je tradiční akcí Moravské banky vín a již řadu let zde takto představují nová vinařství i dlouhodobé partnery své sítě vinoték. Akce se koná vždy v jarním a podzimním termínu a je primárně určena profesionálům v oboru.

Milovníci vína si zde přijdou opravdu na své, protože takové množství vín na jednom místě, mnohdy s výkladem přímo od vinaře, a za velmi přijatelnou cenu naleznou málokde. Orientace na moravská vinařství je zcela patrná, ale díky několika dovozcům se tu vždy najde velmi slušná ukázka vín ze zahraničí. Tentokráte z Itálie a Bulharska.

Mezi velká pozitiva akce patří použité sklo. Neutrální a dostatečně velké sklenice poskytují zážitek z ochutnávání bílých i červených vín. Nechybí tu ani myčka sklenic, odlivky na víno, dostatek vody na zapíjení či nějaké to neutralizační sousto navíc. Katalog nabízí základní přehled o vínech jednotlivých vinařů, tedy název, kategorii, ročník a cenu. Rozhodně by stálo za to doplnit sem například slovní vyjádření zbytkového cukru ve víně, případně kompletní analytiku vína. Tyto údaje pomůžou při výběru pořadí ochutnávaných vín a i když se vinaři snaží a lahve na stolech řadí právě dle zbytkového cukru, pro poučené laiky i profesionály je trochu hlubší možnost orientace vítaná. Od věci by nebylo doplnění nějakého kontaktu na vinaře, web, obec…

Hlavním smyslem akce je ochutnání vín před případným nákupem. Kdo potřebuje doplnit zásoby, ten zde jistě najde. A motivační je i cena za celý karton, která je náležitě ještě ponížena o nějaké to procento dolů. Lahve je nutno objednat přímo na akci, což je celkem logickým krokem. Ale ani následujícího dne koupěchtiví nebudou nevyslyšeni. Pak následuje čekání, mnohdy až několik týdnů. Vyzvednutí probíhá ve vinotéce o několik domů blíže středu města, parkování tu bývá pohodlné hlavně v odpoledních hodinách. Akci by ale slušel i elektronický eshop s možností výběru dopravy.

Gastro nákupní přehlídka vín jaro 2019

Celkem se na jarní akci sešlo 29 moravských  producentů vín a dvě dovozní společnosti. Na jednotlivých stolech se tu prezentovala vinařství známá i naprosté novinky, minimálně na této akci. Právě noví vinaři dávají akci další rozměr a poznávání jejich vín je vždy vítaným zpestřením akce. Ochutnat všechna vína, ba ani navštívit všechny vinaře není takřka možné, přesto jsme objevili celou řadu zajímavých vín.

Seznam vinařství a vybrané tipy

Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž, s.r.o.

Dušan Soviš

František Šťastný

GIV CZ s.r.o.

Gotberg, a.s.

Ing. Lukáš Hradil, Víno Hradil

Jiří Kopeček, Vinařský dům Valtice

K A S P A s.r.o., Vilavin

Kamil Prokeš s.r.o.

Libor Průdek

Marian Vrba

Martin Čapka

Miroslava Balounová, Vinařství Baloun

MORAVÍNO s.r.o.

Petr Bunža

Reisten, s.r.o.

Stanislav Žůrek

Střední vinařská škola Valtice, příspěvková organizace

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

TRAKIA WINE s.r.o.

  • Merlot Petit Enira 2015, Bessa Valley, 185 Kč – 90/100

Valtice 1100 s.r.o.

Vinařství Kněží hora s.r.o.

Vinařství MACHOVEC s.r.o.

Vinařství pánů z Lipé s.r.o.

Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.

Víno HOMOLA s.r.o.

Víno Marcinčák, a.s.

VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.

Vladimír Tetur

ZEMAX Šitbořice, a.s., Sklep Maryša

Uvedené ceny jsou včetně DPH, platné v den akce u Moravské banky vín

 

[jaw_panel_box panel_title=“Gastro nákupní přehlídka vín jaro 2019″ message_style=“success“ ]kdy: 2. 4. 2019
kde: Moravská banka vín, Brno
cena: 300 Kč
degustace: 233 vín
[/jaw_panel_box][jaw_clear]

 

 

Ověřeno MonsterInsights