Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region, Spier Wines

Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region, Spier Wines

Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region z vinařství Spier Wines potvrzuje světovost oblasti Stellenbosch. Jde o plné a silné jižanské víno s explozí ovoce a jemným taninovým pohlazením.

O vinařství Spier jsme zde již několikrát psali. Patří k nejstarším jihoafrickým vinným podnikům. Leží ve věhlasné oblasti Stellenbosch a jde vlastně o celý komplex služeb, o farmu nabízející ubytování, restaurace a celou řadu zážitků. Značka Spier se u nás už nějakou dobu na trhu objevuje, jejím hlavním propagátorem je aktuálně společnost Zebra Wines.

[jaw_cta button_text=“Více zde“ link=“https://www.hledamvino.cz/seaward-pinotage-2016-wo-coastal-region-spier-wines/“ target=“_blank“ cta_button_possition=“right“ color=“#ffffff“ text_color=“#009de0″ cta_button_bg_color=“#009de0″ cta_button_font_color=“#ffffff“ cta_button_size=“btn-lg“ ]

recenze: Seaward Pinotage 2016 WO Coastal region, Spier Wines

[/jaw_cta][jaw_clear]

Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region, Spier Wines

Barva Shirazu je temná, neprostupná, granátová, s bílým okrajem a dobrou viskozitou. Vůně silná, omamná, plná lesního ovoce, hlavně malin a ostružin, jahodové marmeláda. Lehce vystupují moruše, švestky, granátové jablko a černý rybíz. Dochází i na náznak podhoubí, vanilky a listu tabáku. Celkově je aroma teplé a alkoholově silné.

Chuť je stejně jako vůně silná, také hebká a nasládle taninová. Dominantní je švestka, červený pomeranč a černé třešně, s náznaky hořké čokolády, moruší a černého čaje. Po celkem rychle odeznívající explozi ovoce nastupuje dlouze doznívající dochuť ušlechtilých taninů, koření, kávy.

Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region, Spier Wines
Seaward Shiraz 2015 z vinařství Spier Wines

Celkově je Shiraz velmi silné ovocné víno plné alkoholu, jemných taninů a jižního i lesního ovoce. Ovocný nástup v chuti je silný, ale kratší, dochuť vše vynahrazuje. Určitě je zde potenciál zrání několika let. Rozhodně je víno vhodné k hovězím steakům, zajímavé k ostřejší klobáse či tučnějším tvrdým sýrům. Klasikou budou těstoviny nebo pizza, vždy na bázi rajčatové omáčky.

[jaw_panel_box panel_title=“Seaward Shiraz 2015 WO Coastal region, Spier Wines“ message_style=“info“ ]
doplňkové informaceřada Seaward
výrobceSpier Wines
(Proprietary) Limited
reg. number1995/005471/07
země původuJihoafrická republika
vinařský regionWO Coastal region
vinařská oblastStellenbosch
barvačervené
alkohol14,49 %
kyseliny5,1 g/l
zbytkový cukr4,1 g/l
slovněsuché
číslo šaržeL6 232
objem lahve0,75 l
cena349 Kč (23. 8. 2019)
dovozceZEBRA WINES s.r.o.
hodnoceno23. srpna 2019
hodnocení88 bodů
[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Ověřeno MonsterInsights