Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka

Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka

Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr z viniční trati Liščí vrch v Březí je velmi velmi velmi silné víno. Tvůrcem je Jindřich Kadrnka, jehož vinařství je v posledních letech na vzestupu.

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pálavy. V současnosti hospodaří na 5 hektarech vinic v mikulovské vinařské podoblasti na úbočí Dunajovských kopců, jednom z nejteplejších míst u nás. Vinice najdeme v tratích Liščí vrch a Ořechová hora a všechny spadají do integrované produkce.

Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka

Barva vína je výrazně zlatá až žlutá, jiskřivá, s jantarovými odlesky. Působí dojmem zralého archivního vína. Vůni rozkvetlé louky, heřmánku, medu a pomerančové kůry doplňuje mango a mandarinka. V pozadí perníkové koření a včelí plástev či náznak botrytidy. Lehce minerální a připečený projev.

Chuť středně plná, s pikantní pomerančovou kyselinkou, suchá a alkoholově silná. Dochuť je spíše kratší, bylinková a slaná, alkoholové doznívání pak trvá mnohem déle.

Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka

Ryzlink vlašský je syté a silné víno, alkoholové, těžké a zralé, k vypití spíše ihned či ke krátkodobé archivaci. Vhodné je určitě k smetanovým omáčkám a krémovým hutným polévkám. Styl vína s vyšším alkoholem se tak trochu blíží třeba smaragdům z rakouské oblasti Wachau. Ovšem v případě vlašáku z Dunajovských kopců chybí vínu jistá finesa a poněkud se ztrácí odrůdovost. Přesto za ochutnání a vychutnání víno rozhodně stojí. Ne nadarmo lahev také nese stříbrnou medaili Salonu vín České republiky.

[jaw_panel_box panel_title=“Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka“ message_style=“info“ ]doplňkové informace
výrobceJindřich Kadrnka
IČO74649981
země původuČeská republika
vinařská oblastMorava
vinařská podoblastMikulovská
vinařská obecBřezí
viniční traťLiščí vrch
barvabílé
alkohol14,0 %
kyseliny7,7 g/l
zbytkový cukr4,7 g/l
slovněsuché
cukernatost při sběru23,8 °ČNM
datum sběru29. 9. 2017
číslo šarže10/17
objem lahve0,75 l
cenaod 250 Kč (2019)
hodnoceno29. srpna 2019
hodnocení85 bodů
[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Ryzlink vlašský 2017 pozdní sběr, Jindřich Kadrnka
Zadní viněta
Ověřeno MonsterInsights