Berliner Wein Trophy 2021 s českou stopou

Berliner Wein Trophy 2021

Celých jedenáct dní hodnotili porotci vína v rámci Berliner Wein Trophy 2021 – Winter Edition. Plánování a pořádání největší světové vinařské soutěže pod záštitou OIV během globální pandemie bylo mimořádně komplikovaným úkolem. Byla přijata veškerá možná opatření nejen k udržení obvyklých vysokých standardů, ale dokonce k jejich zlepšení.

Četné nevýhody způsobené pandemií nezabránily 150 odborným porotcům ochutnat a hodnotit více než 8 000 vín přihlášených do soutěže Berliner Wein Trophy 2021 – Winter Edition. Hodnocení proběhlo v 11 po sobě jdoucích dnech, od 8. do 18. dubna. Díky tomu bylo uděleno 2 447 medailí v souladu s přísnými pravidly nejvyššího orgánu v odvětví vína, Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV). To odpovídá 34 velkým zlatým, 2 350 zlatým a 63 stříbrným medailím. Za zmínku stojí i počet vzorků, které byly předloženy i nakonec oceněny, pocházejících ze zemí s rostoucím významem odvětví vína, jako je Maďarsko, Moldavsko nebo dokonce Gruzie, Izrael či Arménie.

Grand Gold – Berliner Wein Trophy 2021

Německo

 • Perler Hasenberg Riesling Eiswein 2010 – Weingut Ökonomierat Petgen-Dahm, Mosel, Germany (Riesling)
 • Michelauer Vollburg Arduum Silvaner Spätlese 2019 – trocken – Hauck Weinbau, Franken, Germany (Silvaner)
 • Wehlener Sonneuhr Riesling Auslese** 2019 – Weingut Kerpen, Mosel, Germany (Riesling)
 • Kloster Eberbach Rauenthaler Baiken Riesling Beerenauslese 2017 – Hessische Staatsweingüter GmbH, Rheingau, Germany (Riesling)
 • CENTURIO (R) Rotwein Cuvée aus Merlot und Pinot Noir QbA trocken 2018 – Bergsträßer Winzer eG, Hessische Bergstraße, Germany (Cabernet Mitos, Merlot, Pinot Noir)
 • Weinpalais Nordheim Merlot trocken 2018 – Heuchelberg Weingärtner e.G., Württemberg, Germany (Merlot)

Itálie

 • Le Pitre Primitivo Manduria D.O.C. 2018 – Mottura Vini del Salento S.r.l., Apulien, Italy (Primitivo)
 • Madreselva 2016 – Casale del Giglio Soc. Agr., Latium, Italy (Cabernet Sauvignon, Petit Verdot, Merlot)
 • Zolla Primitivo di Manduria DOP Riserva 2018 – FANTINI GROUP VINI SRL, Italy, (Primitivo)
 • AMARONE FALEZZE 2015 – Azienda Agricola Falezze di Luca Anselmi, Venetien, Italy (Rondinella, Oseleta, Corvinone, Corvina Veronese)
 • Biscardo Enigma Sangiovese Igt Rubicone 2019 – Mabis, Emilia-Romagna, Italy (Sangiovese)
 • Amarone della Valpolicella DOCG Riserva Brolo Dei Giusti 2013 – Cantina Valpantena Verona SCA, Venetien, Italy (Corvinone, Corvina, Rondinella)

Francie

 • Rivesaltes Ambré Grande Réserve 1959 – Vignobles Dom Brial, Languedoc-Roussillon, France (Grenache Blanc, Macabeo)
 • Château Giscours Margaux Grand Cru Classé AOP trocken, Rotwein 2009 – Château Giscours, Bordeaux, Margaux AOP, France (Cabernet Sauvignon, Merlot)
 • Château Rieussec Grand Cru Classé Sauternes AOP süß, Weißwein 2007 – Château Rieussec, Bordeaux, Sauternes AOP, France (Sauvignon Blanc, Semillon)
 • Castelnau Brut 2006 – Champagne Castelnau, Champagne, France (Pinot Meunier, Chardonnay, Pinot Noir)
 • Château de Fesles AOP Bonnezeaux 2014 – Lacheteau, Loire, France (Chenin)

Španělsko

 • Viña Arnaiz Gran Reserva 2011 – Viña Arnaiz, Ribera del Duero, Spain (Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Merlot)
 • SOMMOS Colección Tempranillo 2018 – BODEGA SOMMOS S.L., Aragonien, Spain (Tempranillo)
 • Viña Arnaiz Reserva 2016 – Viña Arnaiz, Ribera del Duero, Spain (Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Merlot)
 • PX Solera Fundación 1902 Cruz Conde – Bodegas Cruz Conde, Andalusien, Spain (Pedro Jiménez)

Portugalsko

 • Boeira Colheita 2005 – Quinta da Boeira, Douro, Portugal (Tinta Barocca, Tinta Cao, Tinta Roriz, Touriga Nacional, Touriga Franca)
 • Quinta da Devesa Tinto Superior Touriga Nacional 2017 – Soc Agricola Quinta da Devesa, Douro, Portugal (Touriga Nacional)
 • Warre’s Late Bottled Vintage 2008 – Symington Family Estates, Porto DOC, Portugal (Cuvée)
 • Porto Messias 20 Anos – Producer: Sociedade Agrícola e Comercial dos Vinhos Messias, S.A., VINHO DO PORTO, Portugal (Tinta Roriz, Tinta Barocca, Touriga Franca, Touriga Nacional)

Maďarsko

 • Royal Tokaji Aszú 6 Puttonyos 2016 – Royal Tokaji Borászati Zrt., Tokaj, Hungary (Furmint)
 • Tokaji Aszú 6 puttonyos 2013 – Tokaj Classic Kft, Tokaj(-i), Hungary (Furmint)
 • Tokaji Aszú 2017 – Pajzos Zrt., Tokaj, Hungary (Harslevelu, Furmint)
 • Pannon Tokaj Muscat Lunel Dominium Aszú 6 puttonyos 2017 – Pannon Tokaj Winery, Tokaj-Hegyalja, Hungary (Muscat Lunel)

Rakousko

 • Zweigelt Noble Sweet Beerenauslese 2017 – Bauer die Weinfamilie, Burgenland, Austria (Zweigelt)
 • Grüner Veltliner Traisental DAC Rampl 2020 – Weingut Steyrer Bernhard, Traisental, Austria (Grüner Veltliner)

Austrálie

 • Château Tanunda 50 Year Old Vines Shiraz 2018 – Australian Food and Beverage Group, Barossa, Australia (Shiraz)

Řecko

 • MELIRROS 2017 – Poultsidis Winery, Thessalien, Greece (MUSKAT BLAK OF TIRNAVOS)

Izrael

 • Barkan Superieur 2016 – Barkan Wine Cellars ltd., Upper Galilee, Israel (Cabernet Sauvignon, Petit Verdot)

Česká stopa se zlatou medailí v Berlíně

České a slovenské medailisty byste ve výsledcích 25. ročníku Berliner Wein Trophy 2021 hledali marně. A přeci jen… Mucha Sekt Rosé Sec z brněnské společnosti Soare sekt si z Berlína odváží zlatou medaili. Přihlašovatelem je Schloss Wachenheim, zemí původu Evropa.

Vína značky Mucha Sekt pocházejí z různých vinařských oblastí a podléhají nejnovějším trendům v oblasti zpracování hroznů i samotné výroby vína. Všechny produkty z elegantní řady Art du vins jsou typické svojí ovocnou svěžestí.

Zdzislaw Dalecki
Zdzislaw Dalecki

„Naše produkty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu. Velmi nás těší, že náš Mucha Sekt Rosé Sec byl oceněn odborníky na takto prestižní soutěži, stejně jako se tomu stalo v roce 2019, kdy zde náš Mucha Sekt Brut získal stříbro. Není to ale jediná soutěž, kde sklízíme úspěchy. V roce 2019 na Mundus Vini jsme získali dvě medaile. Zlatou za Mucha Sekt Brut a stříbrnou za Mucha Sekt Demi Sec,“ říká Zdzisław Tadeusz Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

Mucha Sekt Rose Sec, Berliner Wein Trophy 2021
Mucha Sekt Rose Sec

Mucha Sekt Rosé Sec

Každá lahev na sobě nese jiné Muchovo dílo. Prvním z jeho dekorativních panó byly Les Saisons z roku 1896, série čtyř děl, která zobrazovala témata spojená právě se čtyřmi ročními obdobími.

Barbara Kozielová
Barbara Kozielová

„Pro etiketu našeho produktu Mucha Sekt Rosé Sec bylo vybráno Muchovo dílo Léto, které umělec zobrazil jako svůdnou brunetku s červenými květy vlčích máků ve vlasech. Žena se navíc opírá o vinnou révu, což jen dokresluje nerušenou atmosféru odpočinku a spokojenosti. Stejně tak je možné vnímat i tento náš výjimečný suchý sekt, pro který je charakteristická jemná perlivost, delikátní aroma a svěží ovocné tóny. Skvěle se hodí ke kanapkám, lehkým jídlům i dezertům a nepřekonatelný je jako osvěžení do parného letního odpoledne i pro smyslný večer ve dvou,“ říká brand managerka Soare sekt Barbara Kozielová.

Loni v červenci uplynulo 160 let od Muchova narození

John Mucha
John Mucha

„Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Zlatá medaile pro Mucha Sekt Rosé Sec z tak prestižní soutěže, jakou Berliner Wein Trophy bezesporu je, je jasným důkazem, že značka Mucha Sekt má českým i slovenským spotřebitelům opravdu co nabídnout. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková »poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína«. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k zisku zlaté medaile John Mucha, prezident Mucha Foundation.

O společnosti Soare sekt

Soare sekt a.s. patří mezi největší vinařská uskupení v České republice. Ve svém portfoliu má široký vinařský sortiment – sekty, šumivá vína, tichá vína, šumivé vinné nápoje, nealkoholické šumivé vinné nápoje, vinné destiláty a nealkoholické šumivé nápoje pro děti. V současné době má úspěšné uskupení mateřské firmy Soare sekt a.s. zázemí v německé společnosti Sektkellerei Schloss Wachenheim AG.

O nadaci Mucha

Mucha Foundation je nezávislá nezisková charitativní organizace, která se věnuje zachování a podpoře práce Alfonse Muchy. Byla založena v roce 1992 vnukem Alfonse Muchy Johnem Muchou a snachou Alfonse Muchy Geraldine Mucha. V průběhu let uspořádala Mucha Foundation více než padesát výstav Muchova umění po celém světě a představila více než čtyřem milionům lidí umění Alfonse Muchy a českou kulturu obecně. Mucha Foundation je také tvůrčím motorem Muchova Muzea Praha, které od svého otevření v roce 1998 přilákalo přes dva miliony návštěvníků.

O soutěži Beriner Wein Trophy

Berliner Wein Trophy 2020

Berliner Wein Trophy 2019

Berliner Wein Trophy 2018

foto: goldenline.pl, facebook.com, muchafoundation.org, Berliner Wein Trophy 2021

Ověřeno MonsterInsights