Vítězem Jarovín Rosé 2019 je Rulandské modré klaret 2017

Vítězem Jarovín Rosé 2019 je Rulandské modré klaret 2017

Hodnocení 16. ročníku Národní soutěže rosé a klaretů – Jarovín Rosé 2019 – proběhlo 5. dubna v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Odborná komise ohodnotila 180 růžových vín a klaretů, které přihlásilo 83 vinařských firem z celé České republiky.

V minulých dvou letech se soutěže zúčastnil rekordní počet vinařů a vín. Velký úspěch zaznamenala nová soutěžní kategorie „ročníková rosé“ pro vína ze starších ročníků. I v letošním roce organizátoři připravili novinku v podobě samostatné kategorie pro suchá rosé. Championem soutěže se stalo se ziskem 91 bodů Rulandské modré klaret 2017 pozdní sběr z VINICOLA, s.r.o., Vinařství Na Soutoku.

Dle statutu soutěže je šampion vybírán z prvních čtyř kategorií, tedy vždy z tichých klaretů a růžových vín, kde zbytkový cukr nepřesáhne 50 g/l. Vítězný klaret poukázal na fakt, že ne všechny růžová vína je nutno vypít do roka od sklizně, že i těmto vínům sluší nějaký ten čas zrání v sudu či láhvi.

Nejvyšší bodové hodnocení soutěže, konkrétně 92,00 bodů v kategorii sladkých vín, pak dostala Frankovka rosé 2015 slámové víno z Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Přehled vítězů a kategorií soutěže Jarovín Rosé 2019

Šampion Jarovín Rosé 2019

Vítěz soutěže o nejlepší kolekci vín

  • Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. s průměrnou známkou 86,83 bodu u čtyř nejlépe hodnocených vín

Vítěz kategorie Růžová vína a klarety 2018 do 50 g/l zbytkového cukru

Vítěz kategorie Ročníková vína – tichá vína klaret i rosé ročníků 2017 a starší se zbytkovým cukrem od 0 do 50 g/l

Vítěz kategorie Šumivá a perlivá vína rosé i klaret

Přehled a hodnocení všech vín soutěže Jarovín Rosé 2018

[jaw_panel_box panel_title=“Hodnotící komise Jarovín Rosé 2019″ message_style=“info“ ]

Hodnotící komisi řídil enolog soutěže Bc. Jaroslav Suský

Předsedové komisí: Ing. Jan Stávek, Ph.D., Ing. Pavel Filipovszki, Ing. Zdeněk Tréšek

Členové komisí: Ing. Kateřina Černá, Ing. Michaela Lasotová, Bc. Alžběta Suská, Ing. Lenka Kmentová, Ing. Marie Macková, Ing. Libuše Vrbová, Ing. Pavla Burešová, Jiří Dunovský, Radovan Varga, Ing. Vojtěch Masařík, Ing. Miloš Vidlář a Ing. Bc. Miroslav Musil Ph.D.[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Soutěž Jarovín Rosé je určena pouze pro česká a moravská vína. Zařadila se k akcím, které požádaly o certifikaci Národního vinařského centra. Tato certifikace zaručuje vysoký standard hodnocení soutěže a jeho naprostou nestrannost. Navazující Dny v růžovém se konají v dubnu až červnu ve Velkých Pavlovicích, Ostravě, Českých Budějovicích, Praze, Znojmě, Plzni, Děčíně a Mělníku. Prezentují se zde nejen růžová vína soutěže, ale i šumivá a perlivá vína soutěže KRÁL VÍN České republiky.

zdroj: jarovin.cz
foto: kralvin.cz

Ověřeno MonsterInsights