Bettina Lobkowicz představila svá vína v Brně

Bettina Lobkowicz představila svá vína v Brně

Organizátoři festivalu Víno z blízka vždy překvapí něčím novým. Loni to kupříkladu byla zdařilá ochutnávka vín šestice vinařů z Poysdorfu z rakouské oblasti Weinviertel. Letos bylo milým překvapením představení mělnického vinařství Bettina Lobkowicz.

Bettina Egli se narodila ve švýcarském Curychu. Pracovala pro Mezinárodní červený kříž, jako investiční bankéřka, organizátorka zájezdů postižených do Lurd. Cestovala kolem světa, žila v Paříži, Monte Carlu, Londýně. V roce 1990 se přestěhovala do Čech. Bývalé vinařství státního statku Mělník (do roku 1948 Lobkowiczké vinařství) převzala 15. září 1992.

Titulem princezna, a jak o sobě říká, duší rolník. Titul vyvdala sňatkem s Jiřím Janem Maria Melchior Lobkowiczem. Mluví 7 jazyky a má řidičák na traktor. Chce vyrábět obyčejná vína a vína k pokrmům, typická z Mělníka. A nejraději pije svůj Pinot noir.

Vína z Čech

Nejen moravskými víny je člověk živ, což takhle ochutnat ta z Čech? To bylo mottem nadace Partnerství, když zvali majitelku vinařství hospodařícího na jižních a západních březích řeky Labe do Brna. A nám všem bylo ctí ochutnat svěží, reduktivní a lehčí bílá vína s aromatikou květin a ovoce a odrůdově charakteristická červená vína v rámci Večeru s lady víno. Tento večer v Otevřené zahradě byl rozhodně unikátní. Vždyť kolikrát v životě vám víno nalévala opravdová princezna?

Vinařství Bettina Lobkowicz

Paní Bettina navazuje na staletou vinařskou tradici na Mělníku. Hrozny pěstuje na historických viničních tratích Lobkowiczů: Trojslava, Velclovka, Koráb, Thunovka, Sirotčí, Klamovka, Městská, Kriegerstein, Turbovice, Šternberka, Traumatka. Pěstují zde odrůdy Ryzlink rýnský, Chardonnay, Pinot Blanc (Rulandské bílé), Pinot Gris (Rulandské šedé), Tramín červený, Müller-Thurgau, Muškát moravský. Z modrých pak Pinot Noir (Rulandské modré), Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe.

Vinice jsou situované na jižních a západních březích Labe, s teplým mikroklimatem v nadmořské výšce kolem 200 metrů. Přímo u řeky vyrábí víno tradičními postupy, s minimem zásahů do procesu výroby. Vinařství má i krásnou udržovanou zahradu, kde je možno posedět, ochutnat víno a využít neopakovatelnou atmosféru na břehu řeky, přímo u trasy Labské cyklostezky.

Víno z blízka: Bettina Lobkowicz – večer s lady víno

Večer s lady víno

Večer proběhl poslední červnový den za ukrutného horka. Naštěstí Otevřená zahrada poskytuje dostatek stinných míst, neméně důležité bylo také neustálé zásobování návštěvníků vodou. Úvodního slova se ujal pan Juraj Flamik, ředitel festivalu Víno z blízka. Nenechal si ujít příležitost vyzpovídat majitelku vinařství, což vyplynulo v půvabný rozhovor. Paní Bettina pak uvedla formou řízené degustace čtyři vína. Následovalo představení hosta večera, pana Víta Sedláčka ml., a jednoho vína z jeho projektu VITAS vinařství. Zasvěcení již vědí, že stopy vedou k jeho otci, známém to srdcaři z Vrbice.

Poté již navázala volná degustace vín obou vinařství na 4 stanovištích v zahradě. Večer zpříjemnilo občerstvení od Catering4you a živá hudba Trio43 s jazzovými tóny inspirovanými brazilskou sambou.

Řízená degustace Bettina Lobkowicz „Vína mého srdce“

Bettina Lobkowicz představila svá vína v Brně

Volná degustace

Modrý stůl (Bettina Lobkowicz)

Zelený stůl (Bettina Lobkowicz)

Červený stůl (Bettina Lobkowicz)

Vítkův stůl (VITAS vinařství)

Prezentace vín Víta Sedláčka ml.
Prezentace vín Víta Sedláčka ml.

 

[jaw_panel_box panel_title=“Víno z blízka: Bettina Lobkowicz – večer s lady víno“ message_style=“success“ ]kdy: 30. 6. 2022
kde: Otevřená zahrada, Brno
cena: 490 Kč / 440 Kč předprodej
degustace: 21 vín + 1 cider
[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Bettina Lobkowicz představila svá vína v Brně

 

Letní festival Víno z blízka 2022 – program:

  • 19. 5. Večer s EKOVÍNem
  • 2. 6. Karel Otáhal – osobnost současného vinařství
  • 16. 6. Vinaři z Ratíškovic
  • 30. 6. Bettina Lobkowicz – večer s lady víno
  • 14. 7. Vinaři z Poddvorova
  • 28. 7. Štěpán Maňák – osobnost současného vinařství
  • 11. 8. Výběr z vinařů – Vinařské mládí
  • 25. 8. Georgios Ilias – osobnost současného vinařství
  • 8. 9. Večer s EKOVÍNem 2

Více v Kalendáři vinařských akcí

Ceny vín jsou uvedeny vždy za lahev a včetně DPH. Jsou platné v den konání akce; můžou se tak výrazně lišit od aktuální nabídky.

 

Ověřeno MonsterInsights