Velké úspěchy našich vín na Terravino Izrael 2018

Velké úspěchy našich vín na Terravino Izrael 2018

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael 2018 moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. 

Velké zlaté medaile, tedy nejvyšší možnou cenu, si z Izraele odváží Vinné sklepy Lechovice za Tramín červený 2017 výběr z bobulí, společnost Vinofol za víno Kerner Pavlov Exclusive 2017 výběr z hroznů a Vinařství Štěpán Maňák za Merlot 2017 ledové víno.

Vedle velkých zlatých si naši vinaři odváží dalších 12 zlatých a 7 stříbrných medailí. Speciální cenu za nejlepší víno České republiky získalo Tramín červený 2017 výběr z bobulí z Vinných sklepů Lechovice. Nejlepším vínem kategorie v cenové relaci 11–17 USD (cca 250–375 Kč) se stalo Kerner Pavlov Exclusive 2017 výběr z hroznů vinařství Vinofol.

„Vína z České republiky si v ostré mezinárodní konkurenci vedla výborně. Získala totiž 3 z celkem 21 udělených velkých zlatých medailí, tedy nejvyšších možných ocenění soutěže,“ vysvětluje Martin Prokeš, který zasedl v porotě soutěže Tři dny tak hodnotil stovky vín a destilátů v komisích složených z profesionálů z Izraele a dalších deseti zemí světa.

V Izraeli se našim vínům tradičně daří

Letos tuto skutečnost dokazuje i fakt, že z 60 přihlášených vín jich bylo medailí oceněno 22. Česká republika si tak odváží téměř sedminu všech udělených ocenění. V letošním roce porota posuzovala cca 600 přihlášených vín a destilátů. Více než polovina byla od Izraelských vinařů, zbytek vzorků pocházelo z 23 různých zemí světa.

V komisi byli profesionálové z Izraele, Argentiny, Gruzie, Ruska, Turecka, České republiky, Španělska, Řecka, Německa, Velké Británie a Portugalska. Mezi profesionálními degustátory nebyli pouze samotní izraelští vinaři, ale také sommeliéři, obchodníci s víny, novináři a vinařští kritici světového renomé (Wine Critics). Zajímavostí soutěže je, že se odehrává ve filištínském městě Ashdod; to leží na cestě mezi Jaffou a Gazou a je devatenáctkrát zmiňováno v Bibli.

Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Oceněná vína z České republiky na Terravino Izrael 2018

zdroj/foto: Národní vinařské centrum

Ověřeno MonsterInsights