Nové doplňkové kolekce Salonu vín: rosé a Grand Prix Vinex

Nové doplňkové kolekce Salonu vín: rosé a Grand Prix Vinex

Nové doplňkové kolekce Salonu vín rozšiřují nabídku návštěvníkům. Aktuálně lze ochutnat vína krásných růžových barev i vína oceněná na mezinárodní soutěži Grand Prix Vinex 2020.

Expozice Salonu vín každoročně prezentuje 100 nejlepších vín z Národní soutěže vín České republiky (více o Salonu zde). Pestrou paletu vzorků během roku pravidelně zpestřují další doplňkové kolekce. Již od otevření nového ročníku je zde například možné ochutnat výběr vín oceněných stříbrnou medailí ze stejné soutěže.

K pravidelné doplňkové letní prezentaci růžových vín, jejíž uvedení letos poněkud zpozdila opatření kvůli covidu, byla v září přidána zbrusu nová tematická kolekce. Ta je propojením letošního ročníku prestižní mezinárodní výstavy Grand Prix Vinex a vín od malých vinařů. Vinaři s menší produkcí totiž mnohdy nemají dostatek lahví pro celoroční expozici a přitom dělají exkluzivní vína. Doplňková kolekce je tedy cestou, jak jejich produkci přiblížit návštěvníkům. Většina aktuálně přidaných vinařů má produkci do 5 tisíc lahví ročně a ty většinou prodají přímo ve vinařství. Vznikla tak ojedinělá možnost jejich vína ochutnat i zakoupit na jednom místě, a to v rámci standardního degustačního programu. U čtyř vinařů mají organizátoři dokonce exkluzivitu možnosti prodeje jejich vín mimo vinařství.

Nové doplňkové kolekce Salonu vín - rosé a Grand Prix Vinex
Nové doplňkové kolekce Salonu vín – rosé vína a vína z Grand Prix Vinex

Nové doplňkové kolekce Salonu vín

A na jaká vína se tedy mohou návštěvníci těšit? V obou kolekcích jsou to až na jednu výjimku vína loňského ročníku, některá se navíc v rámci obou kolekcí prolínají.

Letní prezentace růžových vín

Růžová vína letos reprezentuje Cuvée rosé 2019 kabinetní víno z Vinařství Doležal či Rulandské modré rosé 2019 pozdní sběr s tóny čerstvého nepáleného dubového dřeva z Vinařství Maňák (mimochodem letošní výrobce Championa Grand Prix Vinex; rosé zde získalo zlatou medaili). Dále André rosé 2019 kabinetní víno z tvrdonického BMVinařství (stříbrná medaile Grand Prix Vinex), vítěz kategorie a velkou zlatou medailí na Grand Prix Vinex oceněný Cabernet Sauvignon rosé 2019 pozdní sběr z vinařství Vinice-Hnanice, Svatovavřinecké rosé 2019 kabinetní víno z Vinařství Lahofer a panenský Merlot rosé 2019 výběr z hroznů z Vinařství Šabata (zlatá medaile Grand Prix Vinex).

Vína ze soutěže Grand Prix Vinex (malí vinaři)

Do druhé, premiérové kolekce Salonu vín bylo zařazeno nejvýše ohodnocené víno v základním kole hodnocení letošního Grand Prix Vinex, vítěz kategorie a národní vítěz soutěže Ryzlink vlašský 2018 výběr z bobulí od Ing. Pavla Kršky – Palavia Vinum (velká zlatá medaile), Hibernal 2019 moravské zemské víno z Vinařství Bařina a Hibernal 2019 pozdní sběr z vinařství Tomáš Pekárek (oba zlaté medaile). A také zlatem oceněná Pálava 2019 pozdní sběr od Marka Laciny (Víno JaKUBA) a Pálava 2019 výběr z hroznů z Vinného sklepa Krýsa. A červené z maďarské odrůdy Medina 2019 výběr z hroznů z Vinařství Šebesta (stříbrná medaile).

Bližší popis vín a možnost jejich nákupu v e-shopu (rosé vína a GPV/malí vinaři). Vína budou k ochutnání a k dostání do poloviny prosince či do vyprodání.

Katalog mezinárodní soutěže Grand Prix Vinex 2020 s přehledem dalších vín oceněných minimálně 83 body je k dispozici na recepci Salonu vín nebo v Centru Excelence ve Valticích. Více informací o soutěži včetně interaktivního zobrazení výsledků je na www.grand-prix-vinex.cz.