Tramín červený ze Znojemska šampionem soutěže VinAgora 2021

VinAgora 2021

Titul šampiona mezi sladkými víny na soutěži VinAgora 2021 letos získal Tramín červený 2017 z vinařství Znovín Znojmo. Kromě tohoto ocenění si moravská vína přivážejí ještě další dvě zlaté a tři stříbrné medaile.

VinAgora International Wine Competition je jedinou mezinárodní soutěži vín pod záštitou organizace VINOFED konanou v Maďarsku. V konkurenci 960 vín z celého světa se znojemský Tramín červený 2017 výběr z cibéb stal šampionem a tedy vítězem kategorie přírodně sladkých vín. Znovín Znojmo ocenění doplnil o stříbrnou medaili za Pálavu 2017.

Karel Matula
Karel Matula

„Máme velkou radost a moc si toho vážíme, že se Tramín červený 2017 výběr z cibéb z našich vinic na Dívčím vrchu hodnotící komisi VinAgora 2021 tolik líbil. Tento výjimečný tramín vzešel z nádherně vyzrálých hroznů ročníku 2017. Sladké bobule v sobě koncentrovaly vůni, chuť a noblesu starobylé odrůdy a po šetrném zpracování tohoto klenotu se všechna krása zrcadlí ve výsledném víně. Po přivonění nabízí atraktivní tóny po opojných květinách, sušeném ovoci i vánočním koření. V chuti pak i svůdnou nasládlostí zbytkového cukru vyváženou svěží kyselinou. Toto víno, stejně jako i další vína ukazují, že se aromatickým odrůdám v našem regionu skvěle daří,“ přiblížil víno Ing. Karel Matula ze společnosti Znovín Znojmo.

Kromě Znovínu Znojmo se dařilo také vinařství Štěpán Maňák, které utržilo zlatou medaili za Sauvignon 2020 pozdní sběr a stříbrnou za Cuvée Grand Reserva 2017 známkové víno. Stejného úspěchu, tedy zisku dvou medailí se pak pyšní i vinařství Bronislav Vajbar. Pálava 2020 výběr z hroznů obdržela zlatou a Rulandské šedé 2020 pozdní sběr stříbrnou medaili.

Tramín červený ze Znojemska šampionem soutěže VinAgora 2021
Tramín červený ze Znojemska šampionem soutěže VinAgora 2021

Česká republika

Champion

Zlatá medaile

Stříbrná medaile

Slovensko

Stříbrná medaile

  • Grand Cabernet Villa Chab 2018 – Movino
  • Inšpirácia 2020 – Bóna Winery
  • Rizling Rýnsky Terroir Selection 2020 – Világi Winery
  • Rizling vlašský 2019 – Movino

VinAgora 2021

Na 22. ročníku mezinárodní soutěže vín VinAgora 2021 bylo hodnoceno 960 vín, což je nový rekord v historii této soutěže. Po třech dnech pečlivého ochutnávání mezinárodní porota složená ze 60 expertů na víno z celého světa zvolila 7 šampionů pro vítěze kategorie. A dále udělila 13 velkých zlatých, 169 zlatých, 108 stříbrných medailí a dalších 23 zvláštních ocenění. VinAgora je jediná mezinárodní soutěž vín v Maďarsku a pořádá ji organizace VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Tím se tedy soutěž řadí mezi nejprestižnější ve střední Evropě. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Výsledky VinAgora 2020

foto: znovin.cz, vinagora.hu

Ověřeno MonsterInsights