Texas International Wine Competition 2018/2019: 48 medailí

Texas International Wine Competition 2018/2019: 48 medailí, 2020

Na Texas International Wine Competition 2018/2019 získali naši vinaři v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 zlatých a 34 stříbrných medailí. Na první mezinárodní soutěži tohoto roku tak vybojovali úctyhodných 48 medailí.

Texas International Wine Competition 2018/2019

Texas International Wine Competition je další ze skupiny soutěží, vznikajících na základě dvou desítek let zkušeností charitativní Finger Lakes International Wine Competition. Hodnocení letošního ročníku proběhlo 18. a 19. ledna v hotelu The Lodge ve městě Buda, poblíž texaského Austinu.

„Mezinárodní porota složená z odborníků ze šesti zemí světa hodnotila soutěžní vína v originální aplikaci pro tablety a chytré telefony, do níž se vína načítala prostřednictvím QR kódů a byla tedy eliminována jakákoli lidská chyba. Byla použita kombinace 50 bodového systému a nezávislého doporučení medaile,“ uvedl k systému hodnocení vín Dr. Luboš Bárta, člen poroty.

Luboš Bárta se podílel na organizaci soutěže Texas International Wine Competition 2018/2019. Vedle vín z České republiky zajišťoval účast i dalším zemím střední Evropy.

„Třetího ročníku soutěže se prostřednictvím naší redakce časopisu SOMMELIER zúčastnila téměř stovka vín z České a Slovenské republiky,“ uvedl do souvislostí vysoký počet získaných medailí Bárta.

[jaw_panel_box panel_title=“Velké zlaté medaile pro Českou republiku“ message_style=“info“ ]

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Závěrečný galavečer

Naše vína se těšila zasloužené pozornosti i na závěrečném galavečeru, který se nesl v duchu texaské country hudby. V charitativní dražbě byly vydraženy i všechny benefiční vzorky, které někteří z našich vinařů poslali spolu se soutěžními vzorky. Přispěli tak úspěšnému výtěžku soutěže, určenému nadaci The Whole Planet Foundation, jejímž posláním je posílit nejchudší lidi na světě originálním projektem mikroúvěrů.

Vítěz kategorie texaských červených vín, slavný texaský vinař Ron Yates, získal „Českou křišťálovou cenu“, tedy sadu broušených křišťálových sklenic Crystalex elements. Předávala ji zakladatelka a enoložka soutěže Bonnie Villacampa a vydavatelka časopisu SOMMELIER Iva Kováříková.

foto: JUDr. Luboš Bárta

Ověřeno MonsterInsights