Rodokmen cuvée 2015 pro Nadaci Krása pomoci

Rodokmen cuvée 2015 pro Nadaci Krása pomoci

Společný projekt Víno Marcinčák a nadace Taťány Kuchařové nese jméno Rodokmen cuvée 2015. Víno symbolizuje sbližování generací a vzdává hold našim předkům a tradicím. Zároveň pomáhá; prodej každé lahve přispívá seniorům prostřednictvím Nadace Krása pomoci.

Víno v sobě spojuje respekt ke stáří, moudrost a porozumění mezi generacemi. Vinice je odjakživa místem, kde se potkávají jak malé děti, tak i sedmdesátiletí nebo ještě starší vinaři. Ti svým výkonem často předčí o generace mladší a zasluhují obdiv. Celá společnost si tak může vzít příklad z rodinných vinařství v Čechách a na Moravě a pracovat na mezigeneračním porozumění a předávání zkušeností.

Nadace Krása pomoci podporuje seniory, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a mohou se tak vyhnout institucionální formě péče. Zaměřuje se ale i na rodiny, které se starají o své blízké, seniory, v prostředí, na které jsou zvyklí – doma.

Jaké víno Rodokmen cuvée 2015 je?

Rodokmen cuvée 2015, Víno Marcinčák

Jde o červené cuvée, které osobně namíchala Taťána G. Brzobohatá společně s manželem Ondřejem G. Brzobohatým z vín vinaře Petra Marcinčáka. Je charakteristické sytou karmínovou barvou, výraznou kořenitostí s intenzivní vůní červených plodů – černého rybízu, borůvek, malin, třešní a orientálního koření, vanilky, kávy. Je vhodné ke všem druhům červeného masa ke zvěřině a vyzrálým sýrům.

Původ hroznů míří na Mikulovsko do obce Novosedly na Moravě. Je velmi suché, obsah zbytkového cukru je jen 0,2 g/l, obsah kyselin 5,7 g/l. Vyšší alkohol (13,5 %) podtrhuje mocnost vína. Doplníme ještě aktuální cenu: 350 Kč včetně DPH.

Nadační víno je možno koupit v eshopu nebo přímo ve vinařství Marcinčák. Ochutnat jej lze i ve vybraných špičkových restauracích jako Terasa U Zlaté Studně, U Sapíků, Restaurace Mlýnec, Francouzská restaurace Art Nouveau nebo v táborském Hotel Nautilus. Bude i součástí degustačních menu vybraných restaurací v rámci Maurerova Grand Restaurant Festivalu, který bude probíhat od 15. ledna do 28. února 2019 po celé republice.

zdroj/foto: Víno Marcinčák

Ověřeno MonsterInsights