Proběhlo vyhlášení soutěže o Parlamentní víno 2019

Proběhlo vyhlášení soutěže o Parlamentní víno 2019

Proběhlo hodnocení nové soutěže Parlamentní víno 2019. Jejím prostřednictvím se spojil Parlament České republiky se moravskými a českými vinaři. Byla vybrána vína pro prezentaci Poslanecké sněmovny a Senátu ČR jak v České republice, tak v zahraničí.

Ze 106 vín od 36 vinařství vybraly odborné komise v Centru Excelence ve Valticích sedm vítězů a držitelů titulu Parlamentní víno 2019. Možnost reprezentovat obě komory českého parlamentu měla vína ve vypsaných kategoriích Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Chardonnay, Frankovka, Rulandské modré, André a sekty. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů proběhlo v pátek 14. června od 11 hodin v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

„Vyhlášení soutěže o Parlamentní víno 2019 bylo inspirováno zahraničními parlamenty, kde se z obdobné soutěže stala již tradice. Jejím nejdůležitějším posláním je propagace českého vinařství. Jsem moc rád, že se máme čím pochlubit,“ uvedl Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Parlamentní víno 2019

Druhá a třetí místa

Vítězná vína sedmi vyhlášených kategorií získají právo nosit označení titul Parlamentní víno 2019, který bude možné s uvedením roku uvádět na těchto vínech nejen v letošním roce, ale i později.

Proběhlo vyhlášení soutěže o Parlamentní víno 2019
Proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Parlamentní víno 2019

„Víno je ideálním nástrojem reprezentace hned ze dvou důvodů. Víno odedávna pomáhá lidem najít společnou řeč a zároveň patří k tomu nejkvalitnějšímu, co u nás vzniká. Jako společenský nápoj či dar z rukou představitelů obou komor našeho parlamentu proto budou moravská a česká vína ve světě velmi dobře šířit dobré jméno České republiky,“ komentoval první ročník soutěže ředitel Národního vinařského centra Ing. Pavel Krška.

Vína v soutěži jsou hodnocena 100bodových systémem OIV (Mezinárodní organizace pro révu a víno). Zárukou výjimečnosti oceněných vín je skutečnost, že se v soutěži Parlamentní víno udělují pouze ceny pro vítěze sedmi vyhlášených kategorií a diplomy pro vína, která se umístí na 2. a 3. místě. Tradiční zlaté, stříbrné ani bronzové medaile se zde neudělují. Organizačně soutěž zajišťuje Národní vinařské centrum.

Ověřeno MonsterInsights