Proběhl druhý ročník obnovené soutěže Promenáda červených vín

Proběhl druhý ročník obnovené soutěže Promenáda červených vín

V sobotu 7. března 2020 se v sokolovně Velkých Pavlovicích konal 2. ročník obnovené soutěže Promenáda červených vín. Jde o jedinou soutěž červených vín v České republice. Organizátory je nejmladší ze spolků s právem zatřiďovat VOC vína – VOC vinice Velké Pavlovice.

Oproti předešlému ročníku se do soutěže přihlásilo téměř o 100 vín více. Návštěvníci tak mohli ochutnat 318 skvělých červených vín ze všech vinařských podoblastí. Součástí výstavy byla prezentace klaretů, růžových a bílých vín.

Naplněný sál velkopavlovské Sokolovny svým zpěvem provedl sólista Národního divadla v Praze pan Vratislav Kříž spolu s Barborou Hanákovou a cimbálovou muzikou Dúbrava z Dubňan. Nadšeným vítězům předal ocenění milovník červených vín a skvělý fotbalista pan Antonín Panenka.

Vítězové soutěže Promenáda červených vín 2020

Championem se stalo víno Rulandské modré 2015 výběr z bobulí z Rodinného vinařství Jedlička Bořetice. Cenu za nejlepší víno ročníku 2018 nazvanou Mladá perspektiva, tedy víno s potenciálem stát se velkým vínem, získal Štěpán Maňák ze Žádovic za Cabernet Sauvignon Oak Aged 2018 výběr z hroznů. Cena Unie enologů za nejlepší kolekci pak zůstala na domácí půdě v Šlechtitelské stanici vinařské Velké Pavlovice.

Champion soutěže Promenáda červených vín 2020

Mladá perspektiva – nejlepší víno ročníku 2018

Cena Unie enologů – nejlepší kolekce

  • Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

 

Bodové hodnocení bylo postaveno o něco výše a tak zlatou medaili si zasloužilo víno s minimálně 88 body a velkou zlatou pak od 92 bodů. Hodnocení se uskutečnilo dne 20. 2. 2020 v Centru Excelence pod taktovkou Národního vinařské centra. Záštitu nad samotným hodnocením převzala UNIE ENOLOGŮ ČR, z.s. Akci finančně podpořilo město Velké Pavlovice. Vydařená soutěž se bude konat i v příštím roce a to 6. 3. 2021.

zdroj: VOC vinice Velké Pavlovice
foto: Marek Musil

Ověřeno MonsterInsights