Nejlepší víno Znojemska je z vinařství Vinselekt Michlovský

Nejlepší víno Znojemska je z vinařství Vinselekt Michlovský

V předposledním letošním hodnocení Národní soutěže vín bylo vybráno také nejlepší víno Znojemska. Titul Šampiona Národní soutěže vín 2019 – znojemské vinařské podoblasti porota udělila vinařství Vinselekt Michlovský. Vítězným vínem je Rulandské bílé 2018 pozdní sběr.

Hodnocením vín znojemské vinařské podoblasti pokračuje letošní ročník Národní soutěže vín. Testování proběhlo 22. srpna v Centru Excelence ve Valticích. Následovat bude ještě hodnocení vín velkopavlovické vinařské podoblasti.

Ziskem titulu Šampion se Rulandské bílé 2018 pozdní sběr z vinařství Vinselekt Michlovský stalo zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Dvojnásobný úspěch pak zaznamenalo největší vinařství na Znojemsku Znovín Znojmo, které s vínem Pálava 2018 výběr z hroznů vyhrálo kategorii bílých polosladkých vín. Ovládlo také hodnocení mezi růžovými víny, a to s Cabernet Sauvignon rosé 2018 pozdní sběr.

Šampion a vítězové kategorií

Šampion a vítěz kategorie bílá vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie bílá vína polosladká

Vítěz kategorie sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie růžová vína

Vítěz kategorie červená vína suchá a polosuchá vína

Nejlepší kolekce

  • VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.

 

Nejlepší víno Znojemska bylo vybráno z celkem 310 vín

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 310 vín, z nichž získalo 10 velké zlaté medaile, 80 zlaté, 13 stříbrné a 1 víno bronzovou medaili. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 276 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z velkopavlovické, mikulovské a slovácké vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín České republiky, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Výstava vín přihlášených do této soutěže proběhne během Historických slavností Rosa Coeli v Dolních Kounicích a nabídne všechna vína z nominační soutěže. Degustační výstava se koná v sobotu 7. září od 14:00 do 22:00 hodin. Pro účastníky je připraven bohatý program nesoucí se v historickém duchu.

Národní soutěž vín probíhá pod garancí Svazu vinařů České republiky, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

foto: Národní vinařské centrum