Moravská vína si přivážejí dva šampiony ze soutěže vín Terravino

Moravská vína si přivážejí dva šampiony ze soutěže vín Terravino

Na letošním 14. ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino v Izraeli moravští vinaři opět zazářili. Nejenže si odvážejí celkem 10 medailí, ale také dva tituly šampiona za nejlepší vína soutěže.

Nejúspěšnějším se stalo vinařství Štěpán Maňák, které si vysloužilo za Sauvignon 2019 pozdní sběr titul šampiona mezi víny cenové kategorie 11–16,99 dolarů a velkou zlatou medaili. K tomu přidalo ještě další dvě zlaté medaile za vína Grand Reserva 2018 a Alibernet 2017 pozdní sběr. Druhý titul šampiona, tentokrát v cenové kategorii 7,01–10,99 dolarů a zlatou medaili získalo za svou Pálavu 2019 výběr z hroznů B\V vinařství z Ratíškovic. Tomu se letos na mezinárodní úrovni velice daří, vizte například úspěchy na Concours Mondial de Bruxelles 2020 nebo Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg 2020.

Velkou zlatou medaili si z Izraele veze také Vinařství Dvořáček LTM za Cuvée Aubere Rezerva 2015 pozdní sběr. Třemi zlatými medailemi ocenila porota vína vinařství Znovín Znojmo a po jedné zlaté medaili míří do Vinných sklepů Lechovice a Rodinného vinařství Gréger. Celkem si tak naši vinaři odvezli 2 šampiony, 2 velké zlaté a 8 zlatých medailí.

Terravino 2020
Hodnocení soutěže Terravino 2020

 

Výsledky Terravino 2020 – Česká republika

VinařstvíVínoOcenění
Štěpán MaňákSauvignon 2019 pozdní sběrŠampion kategorie,
Velká zlatá
B\V vinařstvíPálava 2019 výběr z hroznůŠampion kategorie,
Zlatá
Vinařství Dvořáček LTMCuvée Aubere Rezerva 2015 pozdní sběrVelká zlatá
Štěpán MaňákGrand Reserva 2018Zlatá
Štěpán MaňákAlibernet 2017 pozdní sběrZlatá
Znovín ZnojmoRyzlink rýnský 2019 pozdní sběrZlatá
Znovín ZnojmoRyzlink vlašský 2019 pozdní sběrZlatá
Znovín ZnojmoTramín červený 2017 výběr z cibébZlatá
Vinné sklepy LechovicePálava 2019 moravské zemské vínoZlatá
Rodinné vinařství GrégerPálava 2019 výběr z bobulíZlatá

 

Luboš Bárta
Luboš Bárta

„Jako většina soutěží byla i ta v Izraeli silně postižena koronavirem. Každoroční počet kolem 1000 vzorků letos spadl na 474 z pouhých 14 zemí světa. To ale nijak nesnižuje úspěch moravských vinařů, kterým se na této soutěži tradičně daří a pravidelně vozí nejenom medaile, ale hlavně šampiony. Každá medaile se počítá,“ sdělil JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER/Revue pro Hotel, Restaurant a Cestování.

 

14. ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino v Izraeli

Soutěž Terravino se letos konala od 22. do 26. listopadu v nových prostorách Wine Culture Center na pomezí Jaffy a Tel Avivu. I když stát Izrael již vykročil z úplného lockdownu, ovlivnila průběh hodnocení přísná bezpečnostní a hygienická opatření. Byl minimalizován počet hodnotitelů a před každým porotcem byl na stole umístěn rozměrný štít z plexiskla, který chránil ostatní kolegy. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

zdroj/foto: JUDr. Luboš Bárta, MBA

Ověřeno MonsterInsights