Black Sea Region Wines And Spirits Contest 2018

Black Sea Region Wines And Spirits Contest

Black Sea Region Wines And Spirits Contest je nejvýznamnější soutěží v regionu Černého moře. Letos soutěžící přihlásili rekordních 444 vzorků vín a dalších lihovin z 91 podniků z 12 zemí. Akce probíhá pod patronací Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV).

Hodnocení letošního 27. ročníku proběhlo 21. a 22. února v Kišiněvě (Moldavsko). Sjeli se na ni vinaři a hodnotitelé z Evropy i celého světa. Mezi přihlášenými vinaři letos nechyběli ani zástupci z České republiky, Slovenska, Maďarska, ale také například z Ázerbájdžánu, Gruzie či Ukrajiny.

Cílem projektu je ukázat potenciál regionu, prokázat kvalitu a pomoci propagaci i prodeji vína a lihovin. Tomu odpovídá i obsazení mezinárodní poroty složené ze zástupců 16 zemí. Nechyběli zde Master of Wine, Master Sommelier, blogeři, novináři a další experti. Naši republiku reprezentovali Miloš Michovský (vinař a vinohradník) a Michal Šetka (šéfredaktor Wine & Degustation).

Udělování medailí na Black Sea Region Contest

Grand Prixvíce než 96 bodů
Velká zlatá medailevíce než 92 bodů
Zlatá medaile86 až 91,99 bodů
Stříbrná medaile82 až 85,99 bodů
Bronzová medaile80 až 81,99 bodů

Podle pravidel OIV by počet udělených cen (medailí) neměl překročit 30 % z celkového počtu zúčastněných vzorků.

 

Vína z České republiky získala celkem 7 medailí, z toho 6 zlatých a 1 stříbrnou.

Celkem bylo na Black Sea Region Wines And Spirits Contest rozdáno 5 velkých zlatých, 55 zlatých, 72 stříbrných a 3 bronzové medaile. Přehled všech oceněných vín je zde.

zdroj/foto: vinmoldova.md

Ověřeno MonsterInsights