Bacchus 2018: špičková vinařská událost ve Španělsku

Bacchus 2018: špičková vinařská událost ve Španělsku

Jednou z mnoha světových soutěží vín, které proběhly v březnu, byla i Bacchus Wine International Competition 2018 (Concurso Internacional de Vinos Bacchus 2018). Je jedinou mezinárodní vinařskou soutěží ve Španělsku, kterou uznala Mezinárodní organizace pro víno a vinnou révu (OIV).

Bacchus je otevřenou akcí pro vína ze všech vinařských zemí světa a tak na 16. ročníku nechyběli ani naši vinaři i hodnotitelé. V komisi za Českou republiku zasedli Miroslav Majer, jednatel firmy Davinus a Ing. Zbyněk Žiška, sklepmistr Vinařství Mikrosvín Mikulov. Stovka mezinárodních degustátorů hodnotila po čtyři dny více než 1 500 vín. Od 8. do 12. března se tak Madrid stal světovým hlavním městem vína.

Porotu tvořili specializovaní novináři, Masters Sommelier, vinaři, Masters of Wine. Ti rozdali celkem 521 medailí, z toho 10 velkých zlatých, 171 zlatých a 340 stříbrných. Naprostá většina ocenění skončila v držení domácích vinařů. Česká republika vybojovala 3 zlaté a 5 stříbrných medailí. Naši výhodní sousedé byli mnohem úspěšnější. Vedle 19 stříbrných a 10 zlatých medailí obdrželi i jednu velkou zlatou. A to za Lipovina Kolekcia Saturnia 2016 cibébový výber z vinařství Ostrožovič spol. s r.o. Bílé sladké víno k dostání aktuálně za 18,50 € / 0,5 litru.

Moravské medaile na Bacchus 2018

Bez zajímavosti není, že účast na této velmi prestižní světové soutěži v letošním roce není podporována Vinařským fondem. Ten každý rok vydává seznam akcí, které finančně dotuje; vizte například článek Vinařský fond letos podpoří účast na 19 soutěžích vín. Jistě ale nelze dotovat všechny vinařské akce světa, a tak náklady na účast (pro představu jen přihlášení jednoho vína stálo 116 Eur + DPH) nesli sami vinaři. Velkou pomoc s organizací jim poskytla firma Davinus.

zdroj/foto: concursobacchus.com, wineofczechrepublic.cz

Ověřeno MonsterInsights