Výsledky Vinum Juvenale 2019 vyhlášeny i bez galavečera

Výsledky Vinum Juvenale 2019 vyhlášeny i bez galavečera

Výsledky Vinum Juvenale 2019, jedné z nejstarších soutěží vín u nás, byly zveřejněny. Soutěž je jedinečná svým zaměřením: hodnotí vína pouze jediného ročníku, vždy toho aktuálního. Slavnostní vyhlášení bylo letos, jako v mnoha dalších případech, odloženo.

Dnes 12. března 2020 se měl uskutečnit Společenský večer vinařů České republiky. Měly zde být vyhlášeny výsledky mezinárodní soutěže vín vyrobených z hroznů loňské sklizně Vinum Juvenale 2019. Zároveň se měla uskutečnit i soutěž Královna vín České republiky 2020 a na tomto večeru měla být dekorována Královna a dvě vicekrálovny.

Vzhledem k situaci a nařízení vlády České republiky ze dne 10. 3. 2020 museli organizátoři celou akci odvolat. Jejich roční přípravná práce měla být završena dnešním oficiálním vyhlášením výsledků za účasti hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, náměstka ministra zemědělství, primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a dalších oficiálních hostů. Akce byla připravena pro 490 vinařů a VIP návštěvníků.

Dle aktuálního vyjádření organizátorů bude nový termín Slavnostního vyhlášení upřesněn.

Výsledky Vinum Juvenale 2019

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 622 vzorků ze Slovenska, Čech a Moravy. Odborná degustace proběhla ve dnech 24. a 25. února 2020 v Hotelu Continental Brno. Prezidentem degustační jury byl jmenován Ing. Jakub Šebesta. Degustaci provedla 86 členná komise odborníků, kteří splňovali podmínky vyhlášky č. 323/2004 Sb.

Champion Vinum Juvenale 2019

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín

  • Marek Šoman, Vinařství Šoman Dolní Dunajovice

Cena primátora statutárního města Brna za nejlépe hodnocené růžové víno

Cena Vinařského fondu České republiky za nejlépe hodnocené červené víno

Cena za nejlépe hodnocené zahraniční víno

  • Pálava 2019 akostné – Dubovský a Grančič, s.r.o., Svätý Jur, Slovensko

Cena za nejlépe hodnocenou kolekci zahraničních vín

  • VÍNO – MASARYK s.r.o., Skalica, Slovensko

Vinum Juvenale je největší soutěží mladých vín, která splňuje a dodržuje Národní standardy certifikovaných soutěží vín v České republice pod společnou garancí Svazu vinařů České republiky a Národního vinařského centra.
Hodnocení bylo provedeno 100 bodovým systémem Mezinárodní unie enologů za použití elektronického systému ELWIS.

Výsledky soutěže Vinum Juvenale 2018

Výsledky soutěže Vinum Juvenale 2017

Ověřeno MonsterInsights