Výsledky Jarovín rosé 2021 a Král vín 2021 (šumivá a perlivá vína)

Výsledky Jarovín rosé 2021 a Král vín 2021

16. dubna proběhlo hodnocení vín v rámci soutěží Jarovín rosé 2021 a Král vín 2021, kategorie šumivá a perlivá vína. Vítězná vína nabídla vinařství Vinný dům, Bohemia sekt a Vinařství Bronislav Vajbar.

Odborná komise zasedla v prostorách zámečku ve Velkých Pavlovicích pod vedením enologa Jary Suského. Předsedy komisí se stali JUDr. Luboš Bárta, Ing. Jan Stávek, PhD., Ing. Štěpán Weitosch a Štěpán Maňák. Předsedou hodnocení pak byl Branko Černý, MBA. Hodnocení probíhalo na tabletech v systému Národního vinařského centra Elwis.

Zcela mimořádná byla opatření v souvislosti s COVID 19. Nejenže bylo třeba dodržovat dvoumetrové vzdálenosti ve všech směrech, ale před hodnocením proběhlo testování všech hodnotitelů. Naštěstí vše dobře dopadlo a bylo možno oznámit výsledky.

Jarovín rosé 2021

Šampion Jarovín rosé 2021

Vítězové kategorií

Soutěž kolekcí vyhrál Vinný dům s průměrem 87,08, na 2 . místě skončilo vinařství Bronislava Vajbara se známkou 86,67 a třetí Víno J. Stávek s 86,33 body.

Dny v růžovém 2021
Den v růžovém

XVIII. ročník Národní soutěže rosé a klaretů

V minulých dvou letech se soutěže Jarovín rosé zúčastnil rekordní počet vinařů a vín. Velký úspěch zaznamenala nová soutěžní kategorie „ročníková rosé“ pro vína ze starších ročníků či samostatná kategorie pro suchá rosé. Soutěž je určena pouze pro tuzemská vína. Veřejnosti budou vzorky k dispozici na Dnech v růžovém. Ty proběhnou v květnu až červnu ve Velkých Pavlovicích, Ostravě, Českých Budějovicích, Praze, Znojmě, Plzni, Děčíně a Mělníku a nově také v Teplicích. Na Dnech v růžovém se prezentují nejen růžová vína, ale i perlivá vína soutěže Král vín České republiky.

Každá degustace je jiná, v Ostravě v divadle, v Českých Budějovicích a Plzni v kongresovém hotelu, v Praze s vyhlídkou, v Mělníku ve vinařství, v Děčíně pod zámkem a novinka v Teplicích zavede účastníky do Nákupní galerie. Město Znojmo se opakovaně stalo hlavním partnerem soutěže, nicméně díky aktuální nepříznivé situaci byla ochutnávka v Domě umění zrušena.

Dny v růžovém 2021

  • 16. 04. Den v růžovém Velké Pavlovice – HLEDÁME NOVÝ TERMÍN
  • 07. 05. Den v růžovém Znojmo – ZRUŠENO
  • 08. 05. Den v růžovém Mělník – HLEDÁME NOVÝ TERMÍN
  • 14. 05. Den v růžovém Ostrava
  • 20. 05. Den v růžovém Praha
  • 28. 05. Den v růžovém Praha
  • 03. 06. Den v růžovém České Budějovice
  • 05. 06. Den v růžovém Děčín
  • 12. 06. Den v růžovém Plzeň
  • 26. 06. Den v růžovém Teplice

Aktuální stav k 21. dubnu. Silně doporučujeme prověřit aktuálnost informací u organizátora.

Král vín 2021 (šumivá a perlivá vína)

V jarní části Král vín České republiky 2021 byly hodnoceny pouze kategorie šumivých a perlivých vín. Vítězem kategorie šumivých vín se stal Bohemia Sekt Prestige 36 brut z Bohemia sekt se ziskem 90,4 bodu. Vítězem kategorie perlivých vín se stal Irsai Oliver frizzante 2020 z vinařství Bronislav Vajbar se ziskem 87,4 bodu.

zdroj/foto: jarovin.cz, vinazmoravyvinazcech.cz