V Klimkovicích se představila jihoafrická vína vinařství Spier

V Klimkovicích se představila jihoafrická vína vinařství Spier

Lázeňské město Klimkovice bylo na konci března místem jedinečné ochutnávky. Řízená degustace v Zámeckém vinném sklepě představila moravská a rakouská vína. Hlavním bodem večera však byla jihoafrická vína vinařství Spier.

Dovozní společnost Zebra Wines uspořádala ve spolupráci se Zámeckým vinným sklepem v Klimkovicích v pátek 29. března degustaci vín z Jižní Afriky. V první části večera proběhla degustace plnějších bílých a rosé vín z Moravy a Rakouska, následovaná odrůdami červenými z vinařství Spier z okolí Kapského města.

Už úvodní část ochutnávky přinesla velmi zdařilou sérii vín, obzvláště s ohledem na sílu vzorků následujících. Všechna čtyři bílá a jedno růžové jsou vína suchá, výrazná, s vyšším alkoholem. Obě rakouská vína rozhodně patří k typickým zástupcům svých regionů, hlavně Smaragd z Wachau ročníku 2013 byl jedním z vrcholů večera. Také výběr moravských vinařů vsadil na ověřenou kvalitu v podobě vinařství Volařík a Maňák, doplněno o aktuálně velmi trendy vinařství Kadrnka.

V Klimkovicích se představila jihoafrická vína vinařství Spier
V Klimkovicích se představila jihoafrická vína vinařství Spier

 

Poté už přišla očekávaná hlavní část večera s degustací červených vín vinařství Spier. Největší zájem vzbudila tradiční jihoafrická odrůda Pinotage, následována odrůdou Shiraz. Všechna degustovaná vína pochází z nejznámější jihoafrické oblasti Stellenbosch a patří k tomu nejlepšímu, co jižní Afrika nabízí.

Ochutnávka desítky špičkových vín stála pouhých 290 Kč, což je vzhledem ke kvalitě nabízených vzorků více než adekvátní. Na místě si účastníci navíc mohli zakoupit vína s 10% slevou. Degustace se zúčastnilo 35 zájemců, bylo vyprodáno do posledního místa. Dle slov organizátorů některé zájemce nebylo bohužel možné uspokojit z kapacitních důvodů.

Degustační list: Klimkovice – moravská, rakouská a jihoafrická vína

Riesling 2017 Kamptal DAC – Schloss Gobelsburg – 379 Kč
Solaris 2017 výběr z hroznů – Vinařství Volařík – 319 Kč
Grüner Veltliner 2013 Smaragd – Schneeweis (Wachau) – 459 Kč
Chardonnay Barrel 2016 výběr z hroznů – Jindřich Kadrnka – 389 Kč
Rulandské modré Rosé&Oak 2017 výběr z hroznů – Štěpán Maňák – 339 Kč
Seaward Shiraz 2015 – Spier Wines – 399 Kč
Seaward Pinotage 2016 – Spier Wines – 399 Kč
Creative Block 3 2015 – Spier Wines – 579 Kč
Creative Block 5 2015 – Spier Wines – 579 Kč
21 Gables Cabernet Sauvignon 2014 Kč – Spier Wines – 999 Kč

Ceny jsou včetně DPH a platné v den konání akce.

[jaw_panel_box panel_title=“Degustace moravských, rakouských a jihoafrických vín“ message_style=“success“ ]kdy: 29. 3. 2019
kde: Zámecký vinný sklep, Klimkovice
cena: 290 Kč
degustace: 10 vín
[/jaw_panel_box][jaw_clear]

foto: Zebra Wines

Ověřeno MonsterInsights