Tipy na vinařské akce v polovině února s valentýnským nádechem

Tour de sklep Popice, Tipy na vinařské akce v polovině února

Tipy na vinařské akce v polovině února nás zavedou jak do míst vinařsky proslulých, tak i mimo vinařské oblasti. V nabídce jsou řízené degustace, první letošní otevřené sklepy či řada snoubení vín s pokrmy, nezřídka s valentýnským nádechem.

Brno

Řízená degustace Vinařství Kadrnka s prodejem degustovaných vín od vinaře proběhne ve středu 12. února v bývalém areálu pivovaru v Brně-Řečkovicích. Vinařství přijede opět představit osobně pan vinař Jindřich Kadrnka z Březí. Je majitelem mnoha ocenění ve vinařských soutěžích a jeho Ryzlink rýnský 2017 výběr z cibéb dosáhl na Šampiona bílých vín pro rok 2018 v soutěži Vinař roku.

Broumov

Degustace vín proběhne ve čtvrtek 13. února v Benediktinských sklepích kláštera v Broumově. Cela ochutnávka bude zaměřená na ukázky snoubení vína s pokrmy a po degustaci si mohou hosté chutnaná vína zakoupit. Cena degustace je 500 Kč a trvá 1,5 hodiny. Sraz je v 18.30 hodin před klášterní kavárnou Café Dientzenhofer.

Praha

Holiday World, 29. středoevropský veletrh cestovního ruchu, se uskuteční 13. až 16. února na výstavišti v Praze v Letňanech. Součástí veletrhu je prezentace nových propagačních a informačních materiálů z edice Krajem vína a jako zpestření také ochutnávka vybraných vín formou happy hours.

Zaječí

Valentýnské snoubení pokrmů s vínem proběhne o víkendu 13. až 16. února ve Vinařství u Kapličky v Zaječí. Po tři dny zde mohou hosté prožít romantický večer a vychutnávat vybrané speciality snoubící se s místními víny.

Lednice

Den otevřených dveří a prohlídka vinařství nejen pro zamilované bude probíhat, jak jinak, během valentýnského víkendu 14. až 16. února ve vinařství Annovino v Lednici. Pro hosty jsou připravená romantická a růžová vína, koktejly, valentýnské soutěže a veršování i vinařské speciality a regionální produkty.

Znojmo

Valentýnská řízená degustace pro zamilované proběhne v pátek 14. února od 18 hodin v tematicky vyzdobeném prostředí Balance coffeelwine ve Znojmě. Připravená je řízená degustace 7 vzorků špičkových vín od talentovaného mladého vinaře Pavla Frlause z Víno Frlausevi. K vínu bude přichystaný chléb s vlašskými ořechy a pekméz, tedy sirup z hroznů. Poslední sladší vzorek vína bude párovaný s dezertem. Degustace potrvá zhruba 2 hodiny a cena je 350 Kč.

Jablonec nad Nisou

Valentýnský večer s vínem proběhne v pátek 14. února v Jablonci nad Nisou ve všech prostorách Domu Vína, včetně 4 sklepů v moravském stylu. Tradiční akce, určená nejen pro zamilované dvojice a páry, nabídne romantický večer při svíčkách, hudbě, zpěvu a tanci, to vše dochucené zajímavými víny, sekty a míchanými medovými koktejly. Chybět nebude občerstvení k vínu, soutěže a veršování.

Břestek

Pátý Vinařský ples spojený s ochutnávkou vín proběhne v sobotu 15. února od 19 hodin ve sportovní hale ve Břestku. Připravený je košt vín od místních vinařů a Vinařství Jakubík v doprovodu cimbálové muziky Zdounečanka.

Valtice

Jazzový večer ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 15. února v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Večer spojený s tajemnou atmosférou vinných sklepů, jazzovou hudbou k tanci i poslechu a samozřejmě sklenkou vína Lednicko-valtického areálu a specialitami Valtického Podzemí začíná v 18 hodin.

Dobšice

Putování po dobšických sklípcích se mohou zájemci zúčastnit v sobotu 15. února od 10 do 18 hodin ve vinných sklepech v Dobšicích u Znojma. Vstupné je 100 Kč a zahrnuje mapku vinných sklepů a degustační sklenku. Jídlo a občerstvení bude k dispozici jak ve vinných uličkách, tak v místních hospůdkách.

Slaný-Kvíc

Tradiční ochutnávka mladých vín ze slánských vinic, Sud za sudem, proběhne v sobotu 15. února od 15 do 18 hodin ve Vinařství Kvíc v obci Slaný-Kvíc. Sud za sudem je řízená ochutnávka 15 vzorků vín ročníku 2019 z místní vinice. Cena je 240 Kč na osobu a zahrnuje ochutnávku, katalog, dobrou vodu, pečivo i sladkou tečku. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci.

Popice

Tradiční procházka po sklepech a sklípcích, Tour de sklep Popice, proběhne v sobotu 15. února od 12 hodin. Každoročně konaná vinařská akce, jedna z prvních v regionu. Oproti původním 5 vinařům jich loni otevřelo už 14. K ochutnání by mělo být minimálně 80 vzorků vín. Celá akce se odehrává v uzavřené lokalitě a otevírají i malí vinaři, kteří si rádi popovídají o pěstování a výrobě vína v domácích podmínkách.

Kudlovice

Tradiční Valentýnská výstava vín s ochutnávkou se uskuteční v sobotu 15. února od 13 hodin v kulturním domě v Kudlovicích. V 18 hodin doprovodí ochutnávky cimbálová muzika. Vína budou podávána z chladících boxů a zajištěno je také bohaté vinařské občerstvení.

Další vinařské akce v polovině února

Více tipů v Kalendáři vinařských akcí a v Událostech.

zdroj: vinazmoravy.cz, vinazcech.cz
foto: Vinaři Popice

Ověřeno MonsterInsights