Soutěž Víno Jihomoravského kraje 2019 má čtyři vítěze

Soutěž Víno Jihomoravského kraje 2019 startuje

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2019“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá a dvě červená vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích.

Hodnoticí odbornou komise byla sestavena z řad vinařských odborníků. Vybraná vína získala certifikát Víno Jihomoravského kraje 2019 a budou následující rok využívána k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách.

Bohumil Šimek
Bohumil Šimek

„Jihomoravská vína patří bezesporu k tomu nejlepšímu, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

 

 

 

Vína oceněná titulem „Víno Jihomoravského kraje 2019“

Ucházet se o titul Víno Jihomoravského kraje se letos mohla vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce mohl přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 600 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 300 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín.

Do soutěže se přihlásilo celkem 31 vinařů s 60 vzorky vín; z toho 40 v kategorii bílých vín a 20 v kategorii červených vín. Oceněná vína budou označena samolepicí medailí označující titul Víno Jihomoravského kraje. Vítěz je rovněž oprávněn používat titul Víno Jihomoravského kraje pro své prezentační a propagační účely. Soutěži vyhlásil Jihomoravský kraj ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů České republiky.

Hodnocení vín proběhlo 24. října 2019 v budově Centrum Excelence ve Valticích. Vína, která splnila všechny podmínky statutu soutěže, byla ohodnocena stobodovým systémem mezinárodní unie enologů. Více o hodnocení soutěže v článku zde.

Vítězové Víno Jihomoravského kraje 2018

Vítězové Víno Jihomoravského kraje 2017

Ověřeno MonsterInsights