O Znojemském adventu navštivte Voňavé okénko Vlkovy věže

Informační centrum VOC Znojmo zahájilo už 6. sezónu, Voňavé okénko

V době Znojemského adventu čeká ve vánočně vyzdobeném městě plno zážitků a sváteční atmosféra. Na procházce nezapomeňte navštívit Voňavé okénko Vlkovy věže. I zde si každý bude moci vyzvednout speciální balicí papír vyzdobený vánočními symboly a znojemskými památkami.

Informační centrum VOC Znojmo Vlkova věž přichází s novinkou. Letos poprvé otevře a nabídne vína VOC Znojmo v prosinci, v době Znojemského adventu.

František Koudela
František Koudela

„V letošním roce se zapojujeme do Znojemského adventu, najdete nás na mapce Voňavých okének. A proč ne, vždyť naše typické znojemské odrůdy mají své vůně. Sauvignon voní po broskvích, angreštu či černém rybízu, Ryzlink rýnský doprovází medové tóny a vůně lipového květu, Veltlínské zelené se vyznačuje muškátovým a mandlovým nádechem. Informační centrum VOC Znojmo v přízemí Vlkovy věže bude otevřeno formou výdejního okénka. Můžete si tak vybrat vína na vánoční stůl, nebo třeba dárek pod stromeček. Připravena budou i dárková balení,“ přibližuje František Koudela, předseda VOC Znojmo.

U okénka bude samozřejmě nutné dodržovat platná aktuální nařízení. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web www.vocznojmo.cz, případně Facebook a Instagram VOC Znojmo.

Voňavé okénko Vlkovy věže – provozní doba

Každý pátek, sobota a neděle v období od 28. 11. do 20. 12. 2020

Pátek: 14.00 – 18.00 hodin
Sobota: 14.00 – 18.00 hodin
Neděle: 10.00 – 16.00 hodin

Vstup do Vlkovy věže, Voňavé okénko
Vstup do Vlkovy věže

 

VOC Znojmo

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice, a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná. Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství. Více o vínech VOC Znojmo zde.

Ověřeno MonsterInsights