Moravská a česká vína zamířila potřetí na kanadský trh

Moravská a česká vína zamířila potřetí na kanadský trh

Minulý týden byla odeslána další zásilka moravských a českých vín na kanadský trh. Konkrétně do nejmenší provincie – Prince Edward Island. Jde již o třetí podobnou zásilku a svá vína pro tento účel poskytlo hned deset tuzemských vinařství. Nejedná se tak o pouhou jednorázovou akci, ale o dlouhodobou prezentaci našich vín v Kanadě.

Celkem do Kanady odešlo na čtyřech paletách zhruba 200 kartonů vína a 30 bag in boxů určených pro prodej na místním prestižním dostihu. Se svými víny se zapojila vinařství Ludwig, Marcinčák, Válka, Jan Stávek, Kutná hora, Regina Coeli, Krásná Hora, Špalek, Vajbar a Lahofer. Jedná se tak zatím o největší dodávku moravských a českých vín do Kanady. Vše bylo organizováno a kompletováno ve Vinařství Ludwig.

Liana Hrabálková
Liana Hrabálková

„Zájem je především o domácí odrůdy, ale i Ryzlinky a speciální kupáže, fortifikovaná, bio a oranžová vína. Výhodou pak jsou získaná ocenění především z amerických soutěží, kde se našim vínům v poslední době opravdu daří. Z minulé dodávky měl největší úspěch Müller Thurgau z vinařství Lahofer, Neuburské výběr z cibéb z vinařství Ludwig a oranžové víno z Kutné Hory,“ sdělila Liana Hrabálková, viceprezidentka Svazu vinařů České republiky a marketingová ředitelka Vinařství Ludwig.

Vývoz našeho vína na kanadský trh

Na tuto zatím největší dodávku naváže pravidelný vývoz. Každý měsíc poputuje jedna dodávka do provincie Prince Edward Island a třikrát ročně do Nového Skotska. V jednání je také dodávání do velké společnosti v Ontariu. Jakmile se uvolní hranice, bude další snaha směřovat k osobní prezentaci vín na některém z kanadských veletrhů a to za podpory Ministerstva zemědělství z titulu 9.H.b. a Ministerstva zahraničních věcí v rámci programu PROPED.

Tuzemská vína se konečně představila zákazníkům v Kanadě
Tuzemská vína se představila zákazníkům v Kanadě

Ministerstvo zemědělství České republiky ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Ottawě, Honorárním konzulátem České republiky v Charlottetown a Svazem vinařů České republiky vyhlásilo na podzim roku 2019 program na podporu ekonomické diplomacie České republiky. Ten je je zaměřený na uvedení a prezentaci moravských a českých vín na kanadském trhu v provincii Prince Edward Island. Původním iniciátorem byl hlavně pan Jan Kubačka z Velvyslanectví České republiky v Ottawě a společnost Viavini. Největší díl práce v Kanadě odvedli Brenda a John Steinsky, kteří založili společnost Bites and Vines Czech Imports, aby pomohli moravským a českým vínům do Kanady. John Steinsky je hrdý na svůj český původ, protože se narodil v Kanadě českým rodičům.

článek: Tuzemská vína se konečně představila zákazníkům v Kanadě

zdroj/foto: Svaz vinařů České republiky

Ověřeno MonsterInsights