Mikrosvín Mikulov vítězem soutěže Makro Vinař roku 2019

Mikrosvín Mikulov vítězem soutěže Makro Vinař roku 2019

V rámci slavnostního galavečera byl 21. srpna korunován vítěz soutěže Makro Vinař roku 2019. Ve finálovém kole 17. ročník soutěže vybírala odborná porota prestižního Klubu degustátorů z osmičky finalistů, která vzešla z prvního kola. Po napínavém průběhu přisoudili světově uznávaní hodnotitelé vína a držitelé titulu Master of Wine vítězství Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Projekt si za 17 let své existence vybudoval pověst jedné z nejkvalitnějších a nejprestižnějších soutěží v České republice. O principech soutěže, mezinárodním složení hodnotící komise a o finalistech letošního ročníku více v článku Finalisté soutěže Makro Vinař roku 2019.

„Jsem nadšen! Tento prestižní titul se nám podařilo získat již v roce 2015 a letošní finálová osmička byla opravdu nabitá, je to ocenění pro celý náš tým a moc si ho vážíme,“ řekl David Chrápek z vítězného vinařství.

 

Vítězové a ocenění Makro Vinař roku 2019

Vinař roku 2019

  • VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s.

Stříbrný Vinař roku 2019

  • SONBERK, a.s.

Bronzový Vinař roku 2019

  • Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

Národní Šampion bílých vín pro rok 2019

Národní Šampion červených vín pro rok 2019

Cenu za nejúspěšnější rodinné vinařství

  • Milan Sůkal, Nový Poddvorov

Ocenění Vinařské asociace ČR za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství

  • Vojtěch Kušina, Mělník

Přehled vítězů loňského ročníku v tomto článku.

 

„Gratuluji celkovému vítězi i všem oceněným k úspěchu a rád bych zároveň poděkoval všem účastníkům i členům komisí. Bez nikoho z nich by se nám tak kvalitní soutěž nepodařilo vybudovat. Ročník 2019 je za námi, nezbývá než se těšit na to, co nám přinese rok 2020,“ říká Petr Marek, ředitel soutěže.

Soutěže Makro Vinař roku 2019 se zúčastnilo celkem 71 vinařství, přihlášených vzorků bylo téměř 700.

„Za ta léta, během nichž se účastním hodnocení soutěže Vinař roku, se velice zvýšila kvalita v České republice produkovaného vína. Letos byla vína finalistů skutečně excelentní. Vítězství by si zasloužili všichni,“ říká John Umberto Salvi, Master of Wine a dlouholetý degustátor soutěže.

Úspěch v soutěži s sebou nese i zajímavý obchodní potenciál. Což potvrzuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace titulárního partnera, velkoobchodu MAKRO Cash & Carry ČR:

„Vína z vinařství oceněných v tak prestižní soutěži patří samozřejmě k tomu nejlepšímu, co v České republice vzniká. Jsme hrdi nejen na to, že jsme partnery takové akce, ale i na to, že všechna vinařství z finálové osmičky najdete v našem sortimentu.“

foto: Vinař roku