Král vín České republiky 2018 hodnotil „bubliny“

Král vín České republiky 2018 hodnotil 'bubliny'

Jedna z nejuznávanějších soutěží u nás, Král vín, má za sebou první část letošního hodnocení. Pořadatelé tradičně oddělili kategorii perlivých a šumivých vín do samostatného jarního kola hodnocení. Zbytek porovnávání se odehraje v letním termínu. Král vín České republiky 2018 tak již zná vítěze v kategorii „bublin“.

6. dubna se v hotelu Amandé v Hustopečích sešla komise hodnotící soutěž Král vín České republiky 2018. Vše probíhalo ve stejný den a na stejném místě jako hodnocení jiné významné akce: Národní soutěž růžových vín a klaretů Jarovín Rosé 2018 (více v tomto článku). Do projektu přihlásilo svá vína 28 českých a moravských vinařů. Přihlášeno bylo rovných 50 vzorků, z toho 19 v kategorii perlivých a 31 v kategorii šumivých vín. Vína byla ze všech ročníků od 2011 do 2017.

Vítězové kategorií soutěže Král vín České republiky 2018 – jarní část

Vítěz kategorie perlivých vín

Vítěz kategorie šumivých vín

  • Sang Real Sekt brut 2011 jakostní šumivé víno – Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

Přehled a hodnocení soutěže Král vín České republiky 2018 – perlivá a šumivá vína

Dvě kategorie vín se v jarním termínu hodnotí již třetím rokem. Cílem pořadatelů je upozornit na to, že se perlivá a šumivá vína nehodí jen k oslavám konce roku, ale že mohou být skvělým letním pitím. Všechna vína si může veřejnost ochutnat na Dnech v růžovém či Jarovín Rosé. Pořadatelé spojují vína se skvělou gastronomií vybraných hotelů, s romantickými zákoutími starobylých uliček či hradních nádvoří.

zdroj/foto: wineofczechrepublic.cz, jarovin.cz

Ověřeno MonsterInsights