International Wine Challenge 2018 hlásí 19 medailí

International Wine Challenge

Moravští a čeští vinaři uspěli na 34. ročníku mezinárodní prestižní soutěže International Wine Challenge 2018 (IWC) v Londýně. Celkem získali 6 stříbrných a 13 bronzových medailí. IWC je uznávána jako jedna z nejlépe hodnocených soutěží vín na světě. Všechna vína se posuzují nejen anonymně, ale každé z nich ještě s důrazem na projev a ryzost jeho stylu, odrůdy či odrůd, místa původu a ročníku.

Česká republika byla velmi dobře zastoupena. V elitní soutěži naši vinaři získali 6 stříbrných a 13 bronzových medailí a ještě navíc 19 diplomů „Commended“. Stříbrnou medaili získalo Rodinné vinařství Vican za Veltlínské zelené 2017 a za Pálavu 2017, vinařství Mikrosvín Mikulov za Veltlínské zelené Traditional line 2016, Znovín Znojmo za Veltlínské zelené 2017, Vinselekt Michlovský za Rulandské šedé 2015 pozdní sběr a Vinařství Čech za Tramín červený 2017.

Oceněná vína z České republiky na International Wine Challenge 2018

Hodnocení  2018

Hodnocení se koná každoročně po dobu 4 týdnů v sálech, které tvoří součást ikonického kriketového hřiště v jižním Londýně – Oval Cricket Ground. V průběhu soutěže je každé medailové víno hodnocené třemi nezávislými komisemi a nejméně deseti různými degustátory. Oceněná vína pak získávají „trophy“, zlatou, stříbrnou či bronzovou medaili a diplom zvaný „Commended“. Přibližně 30 hodnotících komisí čítající každá čtyři až pět degustátorů posuzuje denně okolo 10 sérií vín o celkovém počtu 50–60 vzorků. Předsedou komise – Panel Chair – bývá většinou hodnotitel s titulem Master of Wine (MW). V hodnotící komisi IWC zasedali také zástupci za Českou republiku – Helena Baker a Zdeněk Karafiát.

IWC 2018 – Champion of Champions

  • Old Premium Rare Liqueur Topaque – Morris Wines (Austrálie)
  • Piper-Heidsieck Rare 2002 – Piper-Heidsieck (Francie)
  • Tio Pepe Cuatro Palmas Amontillado – González Byass (Španělsko)

Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu. Více o soutěži na stránkách International Wine Challenge.

foto: Rob Lawson

Ověřeno MonsterInsights