Wine Prague 2017 – závěrečná zpráva

Veletrh Wine Prague

Praha, 1. června 2017 – Třetí ročník mezinárodního veletrhu vína Wine Prague je za námi. Třídenní akce v PVA EXPO PRAHA se zúčastnilo na 337 vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Spokojenost vystavovatelů i návštěvníků především z řad profesionálů v obchodě s vínem a množství uzavřených kontraktů napovídají, že veletrh Wine Prague potvrdil své výsadní postavení největší a nejdůležitější vinařské akce u nás a současně významného veletrhu vína i ve střední Evropě. Alespoň to tvrdí závěrečná zpráva, kterou dnes vydali organizátoři.

Statistika Wine Prague 2017

Na 8 460 návštěvníků z oblasti HORECA, importérů, distributorů, sommelierů, obchodníků s vínem, odborné veřejnosti a TOP privátních zákazníků čekalo na výstavní ploše 6 500 m2 přibližně 330 vystavovatelů z České republiky i ze světa. Výstavní prostor byl oproti loňskému ročníku pozměněn tak, aby byl celý veletrh kompaktnější a lépe přístupný. Pořadatelé získali pro veletrh poprvé i nejmodernější z letňanských výstavních hal, ve které se nově představili tuzemští vinaři. Ve dvou degustačních sálech i na některých stáncích vinařů a dovozců probíhal bohatý a velmi atraktivní doprovodný program nesmírně zajímavých degustací a prezentací. Na akci letos zamířila i řada hvězdných osobností ze všech oborů vinařského světa.

Organizátorem Wine Prague je společnost Yacht, vydavatel časopisu WINE & Degustation, který je odborným garantem a hlavním mediálním partnerem veletrhu. Veletrh Wine Prague 2017 se konal za podpory Vinařského fondu České republiky. Partnery se staly Asociace sommelierů České republiky, soutěž Oenoforum a společnost Crystalex. Ta byla hlavním dodavatelem skla, ze kterého se na veletrhu degustovalo. Novinkou letošního roku se stalo uzavření strategického partnerství s minerálkou Korunní. Jediná certifikovaná minerálka vhodná k vínu se stala výhradním dodavatelem vody na veletrh Wine Prague 2017.

Veletrh dle zprávy potvrdil výsadní postavení významného veletrhu vína ve střední Evropě. Český trh opět ukázal, že má zájem poznávat nová vína; je loajální ke svým tuzemským vinařům, ale jako trh, na který se musí více než 70 % vína dovézt, je stále skvělou a otevřenou příležitostí i pro kvalitní zahraniční vinaře a jejich dovozce.

Již nyní začínají přípravy na čtvrtý ročník veletrhu Wine Prague 2018. Více na www.wineprague.com.

Foto: wineprague.com

Ověřeno MonsterInsights