Výstava vín Znojemské podoblasti přilákala 750 návštěvníků

Výstava vín Znojemské podoblasti přilákala 750 návštěvníků

Degustace vín nominovaných do Národní soutěže vín Znojemské podoblasti, která se v sobotu 8. září konala v klášteře Dominikánů na Dolní České, se vydařila na výbornou.

„Zavítali za námi místní i milovníci vína z celé republiky. Potkali jsme tu návštěvníky, kteří pravidelně jezdí na květnový Festival vína VOC Znojmo, ale přišli za námi i náhodní turisté, jež se o degustaci vín dozvěděli až přímo ve Znojmě. Je vidět, že nominační výstava vín je další skvělou reklamou pro VOC Znojmo i pro město Znojmo jako takové,“ říká předseda pořádajícího spolku VOC Znojmo František Koudela.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti

Nominační výstava vín nabídla přes 300 vín ze Znojemské podoblasti. A to včetně šampiona soutěže – Ryzlink rýnský 2017 VOC Znojmo od Vinných sklepů Lechovice. Akce přilákala celkem 750 návštěvníků. Ti vypili 6 000 degustačních porcí, což odpovídá 360 lahvím vína. „Vína, která bylo možné ochutnat, čeká další kolo soutěže; a já věřím, že spousta vín ze Znojemské vinařské podoblasti se do národního Salonu vín probojuje. Vinařům držím palce,“ dodává Koudela.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádal spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů ČR a za podpory Vinařského fondu ČR. Soutěž je nominační ve smyslu nominace těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2018. Další nominační výstava vín se ve Znojmě bude konat v roce 2020.

foto: VOC Znojmo