VOC Znojmo se rozrostlo o nová vína ročníku 2020

VOC Znojmo se rozrostlo o nová vína ročníku 2020

VOC Znojmo se rozrostlo o nová vína ročníku 2020. Po srpnovém zatřiďování přibylo 11 vín originální certifikace a 2 vína Královské řady. Na trh je uvedl Festival vína VOC Znojmo, který letos proběhl 4. září.

Vinaři pro zatřiďování připravili kvalitní vína, z nichž komise degustátorů vybírá ta, která zcela splňují stanovená kritéria. Srpnové zatřiďování hodnotilo 10 degustátorů. Aby víno získalo označení VOC Znojmo, muselo alespoň 6 hodnotitelů označit dané víno za vyhovující. Která vína prošla tímto náročným sítem?

Posuzování vín VOC Znojmo
Posuzování vín VOC Znojmo
František Koudela
František Koudela

„Můžeme se těšit na šest srpnových přírůstků odrůdy Ryzlink rýnský, tři nová vína odrůdy Veltlínské zelené, jeden Sauvignon a jedno cuvée. Do Královské řady pak vstoupila dvě vína odrůdy Veltlínské zelené od Vino Hort a Vinařství Lahofer. Na ta si však musíme počkat do 28. září, kdy bývají vína Královské řady uvedena na trh u příležitosti svátku sv. Václava,“ přibližuje předseda VOC Znojmo František Koudela.

Pásky VOC Znojmo

Příznivci vín VOC Znojmo již znají kontrolní pásku, kterou jsou vína VOC Znojmo označena. Ta garantuje původ a výjimečnost vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti. Na identifikační pásce nalezne zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži. Královská řada, od letošního roku otevřená vínům všech tří odrůd, které VOC Znojmo zatřiďuje, se označuje speciální páskou ve žluto-červeném provedení.

Páska VOC Znojmo (od léta 2020)
Páska VOC Znojmo

 

Páska Královské řady vín VOC Znojmo (od léta 2020)
Páska Královské řady vín VOC Znojmo

VOC Znojmo se rozrostlo také o vína Královské řady

„Královskou řadu vín jsme představili už v roce 2013, a byli jsme tak první VOC u nás, které přišlo s vlastní speciální řadou. Vedl nás k tomu fakt, že se vína VOC Znojmo často prodala do jednoho roku, a přišla tak o šanci nazrát na lahvi. Finální rozhodnutí o vínech Královské řady vydává komise teprve po 18 měsících od data ověření hroznů. Vína tak zrají min. 18 měsíců od sběru hroznů, školí se na sudu nebo v betonu a následně nazrají na lahvi. Díky tomu dosahují vyšší úrovně, jsou extraktivní, s dlouhotrvající perzistencí, jedinečná ve vůni i chuti. Nyní připravujeme speciální tiskovou konferenci věnovanou právě Královské řadě, o které vás budeme informovat,“ vysvětluje Koudela.

Letošní zatřiďování i festival přináší důležitou novinku. K dosavadním 20 členským vinařstvím VOC Znojmo se přidává člen nový, a to vinařství Modrý sklep z Nového Šaldorfa. Na festivalu se uvedl svým Sauvignonem a Veltlínským zeleným 2020.

Nově zatříděná vína – srpen 2021

Sauvignon 2020 VOC Znojmo – AGRODRUŽSTVO -družstvo NOVÝ ŠALDORF – Modrý sklep

Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo – Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep
Ryzlink rýnský šarže 19920 2020 VOC Znojmo – Vinařství LAHOFER, a.s.
Ryzlink rýnský šarže 20020 2020 VOC Znojmo – Vinařství LAHOFER, a.s.
Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo – Vinařství Líbal s.r.o.
Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo – VINO HORT s.r.o.
Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo – VINICE – HNÁNICE s.r.o.

Veltlínské zelené 2020 VOC Znojmo – Vinařství LAHOFER, a.s.
Veltlínské zelené 2020 VOC Znojmo – Vinařství HANZEL, s.r.o.
Veltlínské zelené 2020 VOC Znojmo – AGRODRUŽSTVO -družstvo NOVÝ ŠALDORF – Modrý sklep

Cuvée Terasy Veltlínské zelené x Ryzlink rýnský 2020 VOC Znojmo – VINICE – HNÁNICE s.r.o.

Informace o VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights