Vlkova věž s víny VOC Znojmo otevírá 1. května

Vlkova věž s víny VOC Znojmo otevírá 1. května

Vlkova věž s víny VOC Znojmo odstartuje na prvního máje svoji 9. sezónu. Pro návštěvníky se otevře zatím jen přízemí Vlkovy věže, a to za podmínek, které vládní opatření dovolí. Od 1. května zde tak bude možno zakoupit typická vína Znojemska; tedy vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée. Vše od vinařů spolku VOC Znojmo.

František Koudela
František Koudela

„Dle aktuálních vládních nařízení samozřejmě budeme náš provoz upravovat. Prozatím bude možné zakoupit vína s sebou, přičemž s výběrem pomohou pracovníci Informačního centra Vlkova věž. Na výstup do věže a výhled z ochozu si však ještě počkáme. Po uvolnění vládních opatření si budete moci vychutnávat vína VOC Znojmo i s výhledem na město a jeho okolí. Změny provozu sledujte na www.vocznojmo.cz nebo na facebooku VOC Znojmo. Krom možnosti nakoupit lahve vín VOC Znojmo bude fungovat i informační servis, na který jsou návštěvníci Vlkovy věže zvyklí,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo.

42 nově zatříděných vín VOC Znojmo ve Vlkově věži

„Standardně bychom je uvedli na trh v rámci Festivalu vína VOC Znojmo. Aale současná vládní opatření ho v tradičním termínu 8. května neumožňují pořádat. Nehodláme již čekat, a proto stanovujeme nový termín festivalu 4. září. O bližších podrobnostech budeme včas informovat. Nicméně všechna vína lze od 8. května zakoupit buď ve Vlkově věži, nebo na eshopu www.vinohtrh.cz, případně na eshopech jednotlivých vinařů,“ připomíná Koudela.

Lepší orientaci v kompletní nabídce vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, kterých je několik desítek, umožní návštěvníkům nové nabídkové karty. V Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži je nutné dodržovat platná nařízení. Vstup bude možný pouze s respirátorem, návštěvníkům bude k dispozici dezinfekce a doporučuje se dodržovat rozestupy dvou metrů.

Informace o provozní době viz níže. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web www.vocznojmo.cz, Facebook a Instagram VOC Znojmo.

Vlkova věž
Vlkova věž ve Znojmě

Vlkova věž s víny VOC Znojmo – provozní doba

květen

  • sobota: 10–17
  • neděle: 10–15
  • svátky: 10–15

červen – 12. září

  • pondělí–sobota: 10–18
  • neděle: 10–16
  • svátky: 10–16

13. září – říjen

  • sobota: 10–17
  • neděle: 10–15
  • svátky: 10–15

O provozní době v rámci Znojemského adventu 2021 budou organizátoři včas informovat. Více na www.vocznojmo.cz, Facebook a Instagram.

Ověřeno MonsterInsights