Vítěze Vinozoom Vinařství roku 2022 se dozvíme už 26. ledna

Vítěze Vinozoom Vinařství roku 2022 se dozvíme už 26. ledna

Vítěze Vinozoom Vinařství roku 2022 představí moderátor Marek Eben už tento čtvrtek. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků prestižní soutěže bude opět hostit Hvězdárna a planetárium Brno.

O třináctce se sice v pověrčivých kruzích traduje, že nosí smůlu. Minimálně jednomu vinařství však přinese ve čtvrtek 26. ledna štěstí. Dozví se totiž, že se stalo 13. vítězem prestižní oborové soutěže Vinozoom Vinařství roku. Vyhlášení bude možné od 18 hodin opět sledovat online.

Vítěze Vinozoom Vinařství roku 2022 vyhlásí Marek Eben

Tradičně pod vedením moderátora Marka Ebena zde zazní jméno absolutního vítěze, ale také vítězů kategorií malé, střední a velké vinařství. Všechna v roce 2022 nejvíce naplnila hlavní myšlenku soutěže, tedy dlouhodobě převyšovat běžnou praxi v oboru a posouvat ho stále kupředu.

Martin Chlad
Martin Chlad

„Už finále je velký úspěch, za kterým je poměrně dlouhá cesta od nominace, přes hodnocení porot junior a senior, až po rozhodující návštěvu vinařství a jeho posouzení odbornou komisí. Tento víceúrovňový proces umožňuje vnímat nejen dojem, jaký vinařství na první pohled vyvolává, ale poznat ho opravdu do detailu a ocenit ty skutečně nejlepší,“ přiblížil průběh hodnocení PhDr. Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR.

 

Kromě vítězů mezi vinařstvími budou udělena i další ocenění – LOMAX Enolog roku, Počin roku, Cena prof. Viléma Krause pro významnou vinařskou osobnost za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství a letos nově Cena studentů MENDELU – 30 studentů a akademiků oboru Vinohradnictví a vinařství zvolilo jedno z devíti vinařství, které svým hodnocením vybrala porota JUNIOR. Volba proběhla formou tajného hlasování. Ocenění má hlavně posílit motivaci studentů zapojit se do prestižní soutěže a také posílit provázání akademické půdy s praxí.

Finalisté Vinozoom Vinařství roku 2022

Malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok)

  • Vinařství Plenér
  • Vinařství Škrobák
  • Víno Kadrnka

Střední vinařství (produkce 50 001 – 250 000 l/rok)

  • THAYA vinařství, spol. s r.o.
  • Krásná hora s.r.o.
  • Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Velká vinařství (produkce nad 250 000 l/rok)

  • CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s
  • ANNOVINO VINAŘSTVÍ LEDNICE s.r.o.
  • BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Mgr. Jana Grolicha a JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky statutárního města Brna. Generálním a titulárním partnerem je i letos e-shop s moravskými a českými víny VINOZOOM. Hlavními partnery jsou Vinolok, výrobce skleněných uzávěrů a Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově. Přírodní minerální vodu s unikátním složením dodá společnost Krondorf. Během celého průběhu soutěže se degustují vína z ručně vyrobených skleniček sklárny KVĚTNÁ 1794. Dalšími partnery jsou J&T Banka, Haier vinotéky, Lomax, Vetropack, ACO a S&K LABEL. Soutěž podporuje také Hvězdárna a planetárium Brno a Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Celé slavnostní vyhlášení bude od 18 hodin vysílané také online na www.vinarstviroku.cz, na YouTube nebo Facebooku soutěže.

čtěte také: Soutěž Vinařství roku 2022 startuje s novým formátem hodnocení

foto: Svaz vinařů České republiky

Ověřeno MonsterInsights