Vinobus zahájil každodenní provoz

Vinobus zahájil každodenní provoz

Vinobus VOC Znojmo, jehož cílem je podpora vinařské turistky na Znojemsku a rozšíření nabídky služeb a zážitků pro návštěvníky regionu, zahájil od 1. června každodenní provoz. Od 29. dubna sice už Znojemskem brázdil, ale pouze o víkendech a svátcích.

„Ukázalo se jako správné rozhodnutí, že před začátkem hlavní sezóny Vinobus jezdil pouze o víkendech a svátcích. Teď už se těšíme na hlavní sezónu a věříme, že se Vinobusu bude dařit i nadále,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Jako prozíravé se ukázalo také rozhodnutí zavést na vybraných zastávkách degustace vín. „Cestující si to velmi pochvalují,“ dodává Koudela. Ve Vinobusu kromě řidiče jezdí s cestujícími i proškolený průvodce, který cestujícím nejen vypráví zajímavosti na jednotlivých zastávkách nebo o jedinečnosti znojemských vín, ale poradí, co je možné podniknout dál. „Vinobus nemá být jen obyčejným autobusem, ale má být opravdovým turistickým průvodcem po vinařském Znojemsku. Je to vlastně takové informační centrum na kolech,“ nechal se již dříve slyšet Koudela.

Cyklisté jsou vítáni

Je na cestujícím, zda zvolí celou trasu Vinobusu, nebo jen jeho část. Cyklisté jsou vítáni! Detailní jízdní řád, mapu zastávek, cenu jízdného i veškeré další informace jsou k nalezení na www.vinobus.cz.

Znojemskem s Vinobusem VOC Znojmo
13 zastávek | 56 kilometrů | 19 vinařství

Vinobus VOC Znojmo byl novinkou loňské nabídky pro turisty na Znojemsku. Díky němu mohli návštěvníci od dubna do října jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopraví tam i zpět. Návštěvníci si díky němu mohou prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Jeho trasa je navíc navázána na zdejší cyklostezky. Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na 20 kol se na cestu vydal třikrát denně. Letos Vinobus jezdí od 29. dubna.

foto: VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights