Vinobus VOC Znojmo bude v dubnu pro místní zdarma

Vinobus VOC Znojmo

Obyvatelé Znojemska mají možnost zdarma vyzkoušet vinný autobus – Vinobus VOC Znojmo. Ten v sezóně pravidelně obráží vinice, vinařství a vinařské obce v okolí Znojma. Mimořádné vyjížďky se budou konat o dvou dubnových víkendech a umožní místním objevovat krásy svého regionu.

„Hlavní sezóna Vinobusu začne v květnu. V dubnu bychom chtěli dát možnost domácím, obyvatelům našeho regionu, aby si i oni vyzkoušeli náš Vinobus a navštívili s námi místa proslulá i méně známá a poznali blíže vinice, na kterých zrají naše nejlepší vína,“ přibližuje myšlenku speciálních jízd Vinobusu František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Vinobus VOC Znojmo, mimořádné jízdy v dubnu

Mimořádné jízdy se budou konat o dvou víkendech: 21.–22. dubna a 28.–29. dubna. „Vinobus je v první řadě cílen na turisty, kterým chceme ukázat krásy našeho kraje. Máme ale za to, že spoustu kouzelných míst neznají ani místní, a tak bychom je k nim chtěli zavést,“ doplňuje Koudela.

Jízdní řád bude v těchto mimořádných dnech platit jako v sezóně, tj. Vinobus pojede 3× denně v 10.00, 13.00 a 16.30 hod. „Nastoupit a vystoupit je z organizačních důvodů možné jen na Masarykově náměstí, nejsme totiž schopní garantovat opětovný nástup. Rezervace místa nebude možná, a tak můžeme jen stěží odhadnout, kolik dorazí lidí,“ dodává Koudela. Jízdní řád je k nalezení na www.vinobus.cz. Kdo bude chtít, může na vybraných zastávkách degustovat vína, degustace jsou placené.

zdroj/foto: VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights