Vinařství roku 2018 má celkem 21 soutěžících

Startuje soutěž Vinařství roku 2018

Devátý ročník prestižní soutěže Vinařství roku 2018, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky, postoupil do další fáze. Z nominovaných vinařství splnilo podmínky soutěže a absolvovalo přihlašovací proces celkem 21 firem. Sedm malých, osm středních a šest velkých vinařství. Absolutní vítěz bude vyhlášen 24. ledna 2019 v Brně.

Mezi přihlášenými najdeme tradiční a úspěšná vinařství, ale také relativně mladé, avšak originální a kvalitní značky. V další fázi bude přihlášené posuzovat 24 odborných porotců, zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína, architektury a designu. Na konci října pak bude oznámeno devět finalistů, po třech z každé kategorie.

Finálovou devítku následně sedmičlenná odborná komise posoudí přímo ve vinařstvích. Vybere vítěze jednotlivých kategorií a také absolutního vítěze, který obdrží titul Vinařství roku 2018. Svaz vinařů České republiky jej uděluje vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice.

Titul Vinařství roku 2018

„Má-li být někdo označen za nejlepšího ve svém oboru, pak nestačí být nejlepší jen v tom, co je zřejmé na první pohled. Ani u nás vinařů tedy nestačí jen vyrábět vynikající víno. Od vítěze se očekává také vysoká odborná erudice a jistá míra velkorysosti se o své znalosti a zkušenosti nezištně podělit. Titul Vinařství roku je nejen ocenění toho, co se již povedlo, ale je to i úkol do budoucnosti pozvedávat vinařství výš nejen řemeslně, ale také pomáhat jeho dobrému jménu,“ komentoval smysl soutěže JUDr. Tibor Nyitray, prezident pořadatelského Svazu vinařů. A dodal: „Titul Vinařství roku je tak nejen povzbuzením a odměnou za poctivou práci pro vítěze, ale zároveň pomáhá i všem ostatním, kteří mohou z poznatků toho nejlepšího čerpat.“

Celý proces hodnocení tak bude završen 24. ledna 2019 na brněnském výstavišti. Zde budou vedle významných osobností moravského a českého vinařství oceněni vítězové tří soutěžních kategoriích. A samozřejmě bude vyhlášen absolutní vítěz Vinařství roku 2018. Slavnostní událost bude opět moderovat pan Marek Eben.

Soutěž vyhlašuje a titul Vinařství roku uděluje Svaz vinařů České republiky. Vše ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje. Více na www.vinarstviroku.cz.

[jaw_cta button_text=“Více zde“ link=“https://www.hledamvino.cz/soutez-vinarstvi-roku-2017-vyhlasila-brne-sve-viteze/“ target=“_blank“ cta_button_possition=“right“ color=“#434343″ text_color=“#ffffff“ cta_button_bg_color=“#009de0″ cta_button_font_color=“#ffffff“ cta_button_size=“btn-lg“ ]

Výsledky loňského ročníku soutěže:

Vinařství roku 2017

[/jaw_cta][jaw_clear]