Vinařství Modrý sklep je novým členem VOC Znojmo

Vinařství Modrý sklep novým členem VOC Znojmo

Novým členem VOC Znojmo je vinařství Modrý sklep z Nového Šaldorfa, patřící pod znojemské AGRODRUŽSTVO -družstvo NOVÝ ŠALDORF. Spolek VOC Znojmo se tak rozrostl o nového, v pořadí již jednadvacátého člena.

Vladimír Mucha
Vladimír Mucha

„O vstupu jsme uvažovali už 3 roky a nyní jsme se shodli na pozitivních prioritách našeho členství. VOC Znojmo je nejenom první apelace na Moravě, ale hlavně má perfektní zvuk mezi zákazníky, vynikající činnost a marketing na velmi vysoké úrovni. Vážíme si toho, že jsme byli stávajícími členy VOC přijati, a je nám ctí být ve společnosti nejvýznamnějších vinařů na Znojemsku,“ říká Vladimír Mucha, sklepmistr vinařství Modrý sklep.

S myšlenkou označovat vína podle románského způsobu přišli vinaři Znojemské vinařské podoblasti jako první v České republice. A tak již v roce 2009 založili spolek VOC Znojmo.

Vinařství Modrý sklep novým členem VOC Znojmo

František Koudela
František Koudela

„Z toho, že se spolek rozrůstá, mám velkou radost. Na počátku bylo 12 vinařů – už tehdy vysoké číslo. Rostoucí počet členských vinařství je důkazem, že se spolek vydal správnou cestou. Vinaři i milovníci vína mají evidentně zájem o regionálnost, o vína typická pro daný region, což u nás splňují odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Nesmím opomenout ani sílu kolektivu vinařů, kteří nevyhledávají spory, ale jejich společným cílem je rozvoj vinařství a vinařské turistiky na Znojemsku,“ shrnuje vývoj spolku předseda František Koudela.

 

„Modrý sklep je vinařství ze Znojemska, které od svého založení v roce 1965 ctí tradiční výrobní postupy při výrobě vína a hroznů. Vína vyrábíme pouze z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích, v kterých již dlouhou dobu aplikujeme podporu biodiverzivity a šetrný přístup během vegetačního vývoje hroznů. Naše vína jsou u zákazníků oblíbená, úspěšná na republikových výstavách i v zahraničí. Máme dvě profilové řady – jakostní a přívlastkovou. Obě jsou určené pro gastronomii i privátní zákazníky,“ dodává Vladimír Mucha.

V srpnu proběhlo další kolo zatřiďování vín do apelačního systému VOC Znojmo. A mezi jedenácti víny s právem nově nést označení „VOC Znojmo“ jsou hned dvě z Modrého sklepa: Sauvignon 2020 a Veltlínské zelené 2020. Veřejnost mohla tato, ale i další VOC vína ochutnat 4. září 2021 na Festivalu vína VOC Znojmo.

Členové VOC Znojmo

 1. DOBRÁ VINICE vinařství s.r.o.
 2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep
 3. Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.
 4. THAYA vinařství, spol. s r.o.
 5. VÍNO VANĚK s.r.o.
 6. Vinařství LAHOFER, a.s.
 7. Vinařství Líbal s.r.o.
 8. Vinařství rodiny Špalkovy s.r.o.
 9. Vinařství WALDBERG s.r.o.
 10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.
 11. VINO HORT s.r.o.
 12. Zemědělské družstvo Hodonice č.p. 258, družstvo
 13. ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.
 14. Vinařství Sádek s.r.o.
 15. VINICE – HNÁNICE s.r.o.
 16. Vinařství HANZEL, s.r.o.
 17. ARTE VINI, spol. s r.o.
 18. Josef Kořínek
 19. AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o.
 20. Lukáš Kovalský – Vinařství SIMENON
 21. AGRODRUŽSTVO -družstvo NOVÝ ŠALDORF – Modrý sklep

Informace o VOC Znojmo

foto: znojemsko.cz, VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights