Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz

Naše vinařská fotbalová reprezentace zaznamenala letos první významný úspěch ve své krátké historii. Oficiálně byl klub založen teprve loni v srpnu. Na fotbalovém Mistrovství Evropy vinařů zdolala v boji o bronz ambiciózní Itálii. Ve Slovinsku na historicky šestém EURU tak obsadila skvělé 3. místo.

„Jsem šťastný. Moc mě sice mrzelo, že se v posledních dnech před šampionátem zranilo několik kluků. Se zúženým kádrem jsem netušil, co vše vydržíme a jak se popasujeme se silnou konkurencí. Zvládli jsme to, udělali jsme sobě, a věřím, že i spoustě lidem u nás, radost“ poznamenal Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky.

FC Czech Wine team

Ve skupině A, v nádherné vinařské destinaci Goriška Brda, se naši střetli nejprve s Rakouskem (3:1), dále Portugalskem (4:1) a nakonec Itálií, kdy výsledek 0:0 stačil k postupu z prvního místa. Skupinu B v Mariboru suverénně ovládli Němci, před domácími Slovinci, Maďarskem a Švýcarskem.

Ve vyřazovací části, která se odehrála na východě Slovinska ve městě Murska Sobota tak na sebe narazili Slovinsko – Česká republika a Německo–Itálie. Naše reprezentace sice po dvakráte vedla, ale když nám byl 30 minut před koncem vyloučen klíčový středopolař a nařízen pokutový kop, který Slovinci proměnili, začala se rýsovat naše první porážka na šampionátu (2:3). Druhé semifinále ovládli hladce Němci (4:0). Podruhé nás tedy na šampionátu vyzvali Italové.

„Páté utkání ve čtyřech dnech napovídalo, že to bude o morálce, koncentraci a lepší taktice. V tomto směru trenér Stanislav Vajčner (sklep Petrovské bůdy) odvedl výbornou práci. Precizní defenzivou, rychlými kontry a skvělým střeleckým představením Tomáše Drápala (vinařství Pavlovín) jsme pokořili Itálii 3:0“, doplňuje Martin Chlad. Ve finále pak Slovinci oplatili Němcům porážku ze skupiny, zvítězili 3:2 a obhájili titul evropských šampionů.

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz
Naše vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA 2018 bronz

Turnaj svedl dohromady 8 reprezentací, 8 významných evropských vinařských zemí. Týmy musí splňovat základní podmínku, že minimálně 75 % hráčského kádru tvoří vinaři. Zbylá čtvrtina pak mohou být osoby, které jsou profesně provázány s vínem. Ve vinařské reprezentaci České republiky je aktuálně zastoupeno 34 českých, především však moravských vinařství.

Součástí celého podniku je i prezentace vín z produkce vinařství jednotlivých zemí. V místech konání, především však na závěrečném festivalu vína v Murske Sobotě, tak mohli hosté degustovat až na pět set vín.

Další šampionát proběhne v roce 2020 právě v České republice. Vše se odehraje ve dnech 19.–23. května ve Znojmě, Mikulově a finálová část v Uherském Hradišti na tamním ligovém stadionu.

Vino Euro 2018 logo

VINO EURO 2018 – konečné umístění jednotlivých zemí

  1. Slovinsko
  2. Německo
  3. Česká republika
  4. Itálie
  5. Maďarsko
  6. Portugalsko
  7. Švýcarsko
  8. Rakousko

Více o FC vinaři České republiky, včetně například aktuální soupisky, naleznete na stránkách www.fcvinari.cz.

foto: FC vinaři České republiky

Ověřeno MonsterInsights