Pro vinaře: mezinárodní veletrh vína Wine Professional

Pro vinaře – mezinárodní veletrh vína Wine Professional 2018

Wine Professional je mezinárodní veletrh vína a blízké gastronomie (vody, sýry, uzeniny) konaný každoročně v Amsterdamu. Zde se prezentují všichni významní importéři vín do zemí Beneluxu, stejně jako vybrané vinařské země s národními expozicemi.

Wine Professional (8.–10. 1. 2018) je veletrh určený pouze pro odborné návštěvníky z řad obchodníků s vínem, gastronomie či žurnalistiky. Na veletrh se nedá koupit vstupenka, návštěvníci musí mít pozvání od pořadatelů, případně od vystavujících firem. Každý rok tento veletrh navštíví cca 15 000 odborných návštěvníků ze zemí Beneluxu. Součástí veletrhu jsou tematické degustace vín některých importérů či prezentujících se vinařských oblastí „Masterclass“ spojené s gastronomií zajišťovanou některou ze špičkových holandských či belgických restaurací (většinou oceněnou hvězdou Michelin), kde opět představíme i vína z České republiky. Wine Professional je největší, a svým rozsahem vlastně i jediná, akce svého druhu v zemích Beneluxu. Pořadatel tohoto veletrhu, Jan van Lissum, je zároveň vydavatelem uznávaného průvodce gastronomií GaultMillau pro země Beneluxu. Wine Professional je vstupní branou pro vinařství se zájmem importovat víno do zemí Beneluxu.

Proč exportovat víno zrovna do zemí Beneluxu?

Země Beneluxu patří kupní sílou obyvatelstva mezi nejbohatší v Evropě. I proto se zde daří špičkové gastronomii a například počet „michelinských restaurací“ na množství obyvatel je zde druhý nejvyšší v Evropě (po Švýcarsku). Země Beneluxu mají minimální vlastní produkci vín a více než 99 % vína dováží ze zahraničí. Trh je zde velmi otevřený a stále hledající nová vína a nové regiony ve snaze uspokojit rostoucí poptávku po rozmanitosti nabízených služeb. Samotné zkušenosti vinařů – nejen Aliance V8, kteří v současné době do zemí Beneluxu již úspěšně vína exportují, tyto skutečnosti dokazují.

Jak se prezentovat na Wine Professional?

Organizátorem účasti vinařů z České republiky na veletrhu Wine Professional je Aliance vinařů V8. Stánek České republiky je financován z poplatků všech zúčastněných vinařství a z příspěvku Vinařského fondu. Veškerá prezentace je organizována pod Moravian Wines a koncepčně je pojata jako otevřený degustační prostor s informacemi o jednotlivých vínech a vinařských firmách, doplňovanými osobním výkladem zástupců V8 resp. jednotlivých vinařství. Účastnit se společné prezentace pod značkou České republiky může kterékoliv vinařství z ČR. Této možnosti kromě členů aliance V8 využila v minulých ročnících například vinařství Vinselekt Michlovský, Reisten, Mikrosvín Mikulov, Vinice Hnanice či Bohemia Sekt.

V roce 2017 byla navázána spolupráce s paní Janna Rijpma Meppelink, sommeliérkou, vinařskou žurnalistou, spisovatelkou, producentkou a agenturou Czech tourism. V roce 2018 by měla na veletrhu Wine Professional převít paní Janna odbornou garanci, být pomocná s propagací a prezentací Moravian wines na místě. Očekáváme také úzkou spolupráci s Czech tourism (resp. divizí pro země Beneluxu).

V8 vlastními silami zajišťuje veškeré organizační činnosti – tj. dopravu všech vín a výstavního stánku na místo, stavbu a bourání stánku a prezentaci vín všech vinařství po dobu veletrhu. Zároveň zajišťuje přípravu a tisk propagačních materiálů určených pro tento veletrh. Po skončení veletrhu obdrží každá ze zúčastněných firem seznam všech návštěvníků stánku s kontaktními údaji a informacemi o preferencích.

Jak se zúčastnit

Vzhledem k velikosti stánku je počet účastníků omezen na 10. Zúčastněné firmy se mohou buď plně spolehnout na nezávislou prezentaci zástupců V8 nebo mohou vyslat svého zástupce přímo na místo. Stačí pouze:

  1. vyplnit přihlášku níže a odeslat ji na uvedený kontakt do 11. 12. 2017
  2. zaplatit účastnický poplatek ve výši 30 tisíc Kč + DPH do 22. 12. 2017

Pro více informací o veletrhu a možnostech své účasti kontaktujte zástupce V8, kteří prezentaci České republiky na veletrhu Wine Professional osobně zajišťují.

zdroj/foto: Marek Vybíral, email: marek.vybiral@krasnahora.com

Ověřeno MonsterInsights