Vína originální certifikace v Salonu vín České republiky 2019

Vína originální certifikace v Salonu vín České republiky

Poměrně významně jsou letos zastoupena vína originální certifikace v Salonu vín České republiky. Hned pět VOC vín získalo zlaté medaile a zajistilo si svou příslušnost ke stovce vítězů Národní soutěže vín.

Vedle pěti zlatých se prosadilo ještě deset dalších vín originální certifikace, která získala stříbrné medaile (celkem v soutěži 223 stříbrných vín). Pro úplnost: celé soutěže se zúčastnilo 2 199 vín. Protože systém hodnocení Salonu vín je poměrový, soutěžila VOC vína ve finálním kole v rámci svých subkategorií. Nejúspěšnějším spolkem s právem certifikovat svá vína je tak VOC Znojmo. To obsadilo tři pozice ze čtrnácti možných, což je dle statutu soutěže celkový limit pro součet všech vín v kategoriích A (bílá suchá a polosuchá) a E (červená suchá) z vinařské podoblasti znojemské.

„Možná se někomu může zdát, že tři vína VOC Znojmo mezi nejlepší stovkou našich vín jako málo, ale já si to nemyslím. Vín ze Znojemské vinařské podoblasti je v Salonu vín samozřejmě více. Ale těch typických, s označením vín originální certifikace, je logicky omezený počet. Zase ale návštěvníci Salonu vín mohou počítat s tím, že těžko budou pít lepší ryzlink nebo veltlín, než bude ten od našich vinařů v Salonu vín,“ vysvětluje předseda VOC Znojmo a také výborný sommelier František Koudela.

Vína originální certifikace v Salonu vín 2019

Celkem 6 spolků VOC tedy získalo některou z letošních medailí Salonu vín. Je vidět, že tato alternativa k zaběhnutému třídění vín má své místo a VOC vína mají šanci uspět. Více informací v článku VOC – víno originální certifikace.

[jaw_panel_box panel_title=“Salon vín 2019 – zlaté VOC medaile“ message_style=“warning“ ]

VOC Mikulov

  • Riesling 2015 VOC Mikulov – SONBERK, a.s.

VOC Pálava

VOC Znojmo

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

[jaw_panel_box panel_title=“Salon vín 2019 – stříbrné VOC medaile“ message_style=“info“ ]

VOC Blatnice

VOC Bzenec

VOC Mělník

VOC Znojmo

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

zdroj: VOC Znojmo, Národní vinařské centrum
foto: Národní vinařské centrum