VieVinum 2018: jubilejní dvacátý ročník láme rekordy

VieVinum 2018: jubilejní dvacátý ročník láme rekordy

Jubilejní dvacátý ročník vinařského festivalu VieVinum 2018 přinesl nové milníky. Celkem 1 150 obchodníků s vínem, novinářů, sommelierů a restauratérů odpovědělo na pozvání Austrian Wine Marketing Board (AWMB). Poprvé tak do Hofburgského paláce ve Vídni přijela téměř polovina pozvaných. Celkový servis a vynikající program AWMB zanechal na mezinárodní hosty trvalý dojem.

Od 9. do 11. června přijelo do Vídně 15 tisíc návštěvníků z téměř padesát zemí, aby se zúčastnili dvacátého ročníku veletrhu VieVinum. Představilo se zde zhruba 550 rakouských vinařů a letošní hostující země – Švýcarsko. Mezinárodní návštěvníci vyjádřili pravděpodobně nejkrásnějšímu veletrhu světa vysokou úctu.

VieVinum 2018: jedinečný vinný veletrh

Významné množství hostí přijelo do Vídně již vybaveno rozsáhlými znalostmi o rakouských vínech a bylo pro ně velmi snadné využít návštěvu festivalu vína co nejlépe. Mnozí vystavovatelé vyjádřili pocit, že nikdy předtím nevnímali tak vysokou profesionalitu a zájem o rakouské víno ze strany návštěvníků, jako nyní. Z toho lze snadno vyvodit, že rakouské víno učinilo velké pokroky směrem k mezinárodnímu uznání.

Jedním z hlavních příčin tohoto povzbudivého vývoje je i samotný veletrh VieVinum, který organizuje každé dva roky společnost MAC Hoffmann. Vrcholná akce v kalendáři mnoha odborníků z oblasti vinného průmyslu nabízí od roku 1998 základní pohled na Rakousko jakožto vinařskou zemi. Ve třech dnech hostům poskytla také jedinečné kulturní zážitky v srdci Vídně. Bylo by těžké najít kdekoli na světě krásnější festival vína.

Většina obchodních návštěvníků pochází z primárních rakouských exportních trhů, jako je Německo, USA, Švýcarsko a Rusko. Navíc přibylo více než sto konzultantů vína z velkého belgického řetězce supermarketů, stejně jako návštěvníků z rostoucích exportních trhů v Asii a Jižní Americe.

Rakouským vinařům veletrh nabídl jedinečnou příležitost otevřít a rozvíjet nové trhy pro svá nádherná vína z velkorysého ročníku 2017. Ten byl pro ně z hlediska kvality i kvantity nesmírně potěšující. Ve srovnání s ostatními zeměmi Evropy, které loni utrpěly velké ztráty, mají rakouští pěstitelé velkou výhodu. Obchodní jednání se zástupci vinného průmyslu tak na veletrhu proběhla v dosud nevídaném počtu. Pohled na počáteční obchodní transakce naznačuje skutečnost, že víno z Rakouska je v současné době jednou z nejžhavějších kategorií na celosvětovém trhu. Což také naznačují rekordní vývozní údaje z roku 2017. Podrobně také v článku Rekordní export rakouských vín v roce 2017.

zdroj: AWMB
foto: ÖWM/Anna Stöcher

Ověřeno MonsterInsights