Velkobílovičtí vinaři představili nový ročník špičkových cuvée

Velkobílovičtí vinaři představili nový ročník špičkových cuvée

Sdružení Velkobílovičtí vinaři uvedlo na trh dvě nové kolekce svých výjimečných vín – Velká červená Slípka a Velká bílá Slípka ročníku 2016. Jde o cuvée vyrobená z ručně sklízených hroznů alespoň dvou nejtypičtějších velkobílovických odrůd. Byla speciálně vytvořena tak, aby dokonale reprezentovala terroir Velkých Bílovic. Zároveň se v nich ale odráží jedinečný styl konkrétních vinařů.

Vzhledem k tomu, že Velkobílovičtí vnímají velký význam zrání vína, představili tento rok vína ročníku 2016. Novinka se mezi milovníky vína dostala v podobě 8 červených a 4 bílých vín. Co od nich můžeme očekávat?

„Vína s označením Velká červená Slípka a Velká bílá Slípka ročníku 2016 jsou výrazná s krásnou strukturou, ovocitým aromatem a velmi dobrým potenciálem zrání na láhvi. Velká červená Slípka bude úspěšně následovat svým projevem předešlý ročník. Můžete se těšit na robustní vína s tóny vyzrálého červeného ovoce, čokolády a sladkého dřeva. Velká bílá Slípka bude komplexní svěží víno s tóny žlutého ovoce, vanilky a karamelu,“ přiblížil člen spolku Ing. Stanislav Hrabal.

Velkobílovičtí vinaři, Velká červená Slípka, Velká bílá Slípka

Vinice Velkých Bílovic jsou ideální pro červené odrůdy a pro značení ochrannou známkou Velká červená Slípka byla vybrána Frankovka, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Vína se známkou Velká bílá Slípka jsou pak cuvée odrůd Rulandské šedé, Rulandské bílé a Chardonnay. Důležité pro celkový výraz jak červených, tak bílých vín této edice je ležení vína na dřevěných sudech. U bílého cuvée minimálně 6 měsíců a u červeného 12 měsíců. V měsíci květnu musí projít degustační komisí, kde dostanou (případně nedostanou) možnost používat ochranné označení Velká červená nebo bílá Slípka. Jakmile je konkrétním vínům přiznáno právo používat toto ochranné označení, musí ještě půl roku ležet v láhvi. Až pak jsou teprve připravena zamířit ke spotřebitelům. Všechna cuvée jsou na trh uváděna pod společnou etiketou s hlavním znakem Slípky.

Velká červená Slípka i Velká bílá Slípka jsou cuvée s vůní i chutí, které jsou typické po daných odrůdách. V tomto víně je rozpoznatelná vůně i chuť po toustování pocházejícího výhradně z vypálení sudů, ale nesmí převládat nad odrůdovým projevem.

Mezi členy spolku Velkobílovických vinařů najdeme jak zasloužilé mistry vinaře, tak i mladé vinaře či vinařky. Všichni se navzájem velmi dobře znají a jsou přátelé a pro všechny je prioritou dělat kvalitní a výborná vína. To byl také impuls, aby vytvořili něco výjimečného. Tím výjimečným jsou právě cuvée Velká červené Slípka a Velká bílá Slípka, která jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbená. Více informací na www.velkobilovictivinari.cz.

[jaw_panel_box panel_title=“Velká bílá Slípka 2016″ message_style=“success“ ]

Rodinné vinařství Hrabal

Hana a František Mádlovi

Vinařství Vladimír Tetur

Vinné sklepy Zapletal

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

[jaw_panel_box panel_title=“Velká červená Slípka 2016″ message_style=“danger“ ]

Vinařství František Zapletal

Rodinné vinařství Hrabal

Vinařství Kubík

Vinařství Sing Wine

Hana a František Mádlovi

Vinařství Sedlák

Vinné sklepy Zapletal

Vinařství Vladimír Tetur

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

 

foto: Velkobílovičtí vinaři

Ověřeno MonsterInsights