V Brně začíná Víno z blízka – letní festival moravských vín

V Brně začíná Víno z blízka – letní festival moravských vín

Víno z blízka – letní festival moravských vín v Brně v rámci svého šestého ročníku představí vinaře z pěti vinařských obcí a tři vinaře ocení titulem Osobnost současného vinařství. Uskuteční se tak v rámci seriálu letních degustačních večerů v Otevřené zahradě pod Špilberkem v centru Brna.

Cílem pořádající Nadace Partnerství je představovat a propagovat moravské vinaře, kteří to mají do Brna blízko, ale pro mnoho obyvatel metropole vinařského regionu jsou neznámí. Akce se koná od 24. května každý druhý čtvrtek vždy od 17.30 v zahradě známé jako oáza klidu v centru Brna.

Sérii letních degustací otevřou Vinaři Hustopečska – spolku vinařů z Hustopečí a okolních obcí. Devět vinařů na jednotlivých stanovištích nabídne k volné degustaci více než 60 vín. Pořadatelé na úvodní večer připravili i vernisáž plakátové grafiky s tematikou vína z ateliéru brněnské grafičky Jany Reichel.

Program festivalu Víno z blízka

24. 5.Vinaři Hustopečska
7. 6.Vladimír Tetur – Osobnost současného vinařství
21. 6.Vinaři z obce Kobylí
19. 7.Vinaři z Polešovic
2. 8.Jiří Kopeček – Osobnost současného vinařství
16. 8.Vinaři ze Zaječí
30. 8.František Mádl – Osobnost současného vinařství
13. 9.Vinaři z Bulhar a Milovic

„Degustační stanoviště jsou rozmístěna v různých zákoutích Otevřené zahrady, kterou tak návštěvníci mohou procházet se skleničkou v ruce. Vína pak poznávají nejen podle chutí a vůní, ale mnohé se o nich dozví i z debatování s vinaři. Doslova tak objeví, jak různá vína a vinařství kousek od Brna máme,“ přibližuje atmosféru večerů Kamila Vlčková z týmu pořadatelů.

Ocenění Osobnost současného vinařství letos Nadace Partnerství udělí Vladimíru Teturovi, Jiřímu Kopečkovi a Františku Mádlovi. „Za dvacet let spolupráce s vinaři dokážeme ocenit jejich osobní přínos pro vinařství a celý moravský region. V roce 2017 jsme ocenění dali čtyřem vinařům, letos zveme další tři. Všichni mají svoje vlastní vína a současně má jejich práce přesah do oblasti vzdělávání, vědy, turistiky nebo obchodu s vínem,“ vysvětluje ředitel festivalu Juraj Flamik z Nadace Partnerství.

Součástí večerů s osobností bude řízená degustace, ve které vinař představí čtyři „vína mého srdce“, a volná degustace reprezentativního výběru celé produkce. Osobnost si s sebou přivede i hosta – vinaře, kterého vidí jako svého nástupce, přítele či mladý talent. Jeho vína budou rovněž k ochutnání.

K zakoupení jsou individuální i skupinové vstupenky na jednotlivé degustace a také přenosná vstupenka na libovolné čtyři večery. Každý večer bude doprovázen živou hudbou různých žánrů. Lehké a čerstvé občerstvení na místě zajišťuje Bistro Otevřená zahrada.

Ceny vstupenek

 • v předprodeji na e-shopu 390 Kč
 • v předprodeji od 4 kusů na e-shopu 351 Kč
 • na místě před akcí 440 Kč
  (předprodej končí vždy v den akce ve 12.00, v případě naplnění kapacity je možné prodej uzavřít dříve)
 • v předprodeji univerzální přenosná vstupenka na 4 večery 1 400 Kč

Vstupenka zahrnuje

 • degustaci vín zúčastněných vinařství od 17.30 do 20.00 hodin
 • neutralizační sousta
 • degustační skleničku
 • tištěného průvodce večerem
 • hudební program
 • účast v soutěži o vinařské a gastro ceny

zdroj: vinozblizka.cz

Ověřeno MonsterInsights