Tradiční festival vín VOC Znojmo bude! Letos 5. září

Květnový Festival vína VOC Znojmo láká na řadu novinek

Tradiční festival vín VOC Znojmo se bude konat i letos. Oblíbený květnový termín musel být zrušen. Milovníci znojemských vín ale nemusejí zoufat, organizátoři našli náhradní řešení. Nové datum festivalu je na světě: 5. září.

Vládní opatření v souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru znemožnila pořádat celou řadu akcí v původních plánovaných termínech. Organizátoři však nevěší hlavu. V případě spolu VOC Znojmo se podařilo nalézt nové termíny.

František Koudela
František Koudela

„Rok 2020 je pro 20 vinařů spolku VOC Znojmo i přes pandemickou krizi nabitý. Je tedy se na co těšit a zážitky s vinaři a víny VOC Znojmo nepřijdete ani letos,“ říká František Koudela, předseda spolku VOC Znojmo.

„Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži se speciálním vinným barem je již od května v plném provozu a těší se vysoké návštěvnosti. Mnohem vyšší než ve stejném období loňského roku. Od 1. července se vydává pravidelně na trasu po vinicích a vinařství náš speciální a jedinečný Vinobus a můžete si s ním udělat například výlet i v době, kdy se mělo konat tradiční zářijové Znojemské historické vinobraní, které muselo být zrušeno,“ sděluje František Koudela.

Do Znojma se po dvou letech opět vrátí Nominační výstava vín. Ochutnávka vín ze Znojemské podoblasti s více než 250 víny bude v pátek 4. září v klášteře Dominikánů na Dolní České.

Tradiční festival vín VOC Znojmo a další letošní akceTradiční festival vín VOC Znojmo a další letošní akce
Tradiční festival vín VOC Znojmo a další letošní akce

Tradiční festival vín VOC Znojmo

„Na Nominační výstavu vín naváže 5. září tradiční květnový Festival vína VOC Znojmo, již 12. ročník, který se odehraje v centru města Znojma v upraveném formátu, který bude velmi atraktivní. Kouzlo krásných míst města Znojma se bude skvěle snoubit s víny VOC Znojmo. Těšte se,“ prozrazuje předseda spolku VOC Znojmo.

Dále se spolek VOC Znojmo zúčastní v termínu 4. a 5. listopadu veletrhu Wine Prague na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. A plánovanou letošní novinku v podobě festivalu vína v metropoli – v Praze, znojemští přesouvají na 17. června 2021. Ochutnávka nově certifikovaných vín se uskuteční v Grébovce v Havlíčkových sadech. Vrchol akcí, tradiční ochutnávka vín VOC Znojmo na Znojemském historickém vinobraní na scéně u rotundy sv. Kateřiny a znojemského hradu, se uskuteční také až v roce 2021; a to v pátek 10. září a v sobotu 11. září.

zdroj a další info: vocznojmo.cz