Toskánská vinařství Castello di Bossi a Renieri nově u Zebra Wines

Toskánská vinařství Castello di Bossi a Renieri nově u Zebra Wines

Zebra Wines, specializovaný dovozce zaměřený zejména na prémiovou produkci z vinařství z oblasti Kapska v Jižní Africe, rozšířil svůj sortiment o vína z toskánských vinařství Castello di Bossi a Renieri. Nyní jsou tak návštěvníkům e-shopu k dispozici kvalitní a prověřená vína nejen z Nového, ale i Starého světa.

Společnost Bacci Wines zaměřená výhradně na organické zemědělství byla založena v roce 1985 rodinou Bacci. Zahrnuje pět toskánských vinařství: Castello di Bossi, Renieri, Terre di Talamo, Barbaione a Tenuta di Renieri. V nich vznikají nejslavnější vína Toskánska, jako jsou Morellino di Scansano, Chianti Classico a Brunello di Montalcino.

Všechna vinařství dohromady hospodaří na přibližně 900 hektarech vinic. Vyrábí více než 20 různých vín, od růžových, bílých, červených až po sladká a šumivá. Společnost vedou Marco Bacci, jeho syn Jacopo a podnikatel Sergej Belousov.

Castello di Bossi

Castello di Bossi se nachází v jižní polovině produkční zóny Chianti Classico, v oblasti Comune of Castelnuovo Berardenga. Místo bylo historicky známé jako sídlo římské posádky. První věž postavená v roce 1090 ukazuje na strategický význam této oblasti. V roce 1450 byla původní stavba rozšířena na zděnou pevnost, kterou mohou návštěvníci dodnes spatřit. Panství Castello di Bossi se rozkládá na více než 500 hektarech, z toho 120 hektarů tvoří vinice. Průměrná nadmořská výška vinic je asi 350 metrů nad mořem. Jejich expozice směřuje od jihovýchodu po západ. Díky mírnému podnebí má odrůda Sangiovese tendenci být zde plnější a strukturovanější než v ostatních částech Chianti Classico. Vinice odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot vysázené asi před 40 lety jsou pravděpodobně jedny z nejstarších v apelaci Chianti Classico. Převládajícími půdami jsou tufy, žluté jíly, vápenité písky a štěrky.

Renieri

Panství Renieri se rozkládá na zhruba 120 hektarech, z nichž 30 je věnováno vinicím. Renieri se nachází v jižní části území Montalcino, naproti Monte Amiata. Vinice jsou v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem s takřka 360stupňovou expozicí, od východu k severozápadu. Půdy jsou převážně sopečné, s vápenatými půdami a kamenem narušeným červeným jílem a tufy. Odrůdou číslo jedna je samozřejmě Sangiovese pro Rosso a Brunello di Montalcino. Je zde i malá produkce IGT vín odrůd Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot. Sklepní hospodářství se nachází téměř celé v podzemí. Tímto způsobem využívá gravitační systém k přesunu hroznů a přirozenou a dokonalou teplotu pro zrání vín.

Vinařství skupiny Bacci Wines v Toskánsku
Vinařství skupiny Bacci Wines v Toskánsku

Novinky v nabídce Zebra Wines

Zebra Wine nově nabízí vína Chianti z Castello di Bossi ve třech kategoriích. Tedy Chianti Classico DOCG, Chianti Classico Riserva DOCG a Chianti Classico Gran Selezione DOCG. Pod značkou Renieri pak pět vín: Invetro IGT, Re di Renieri IGT, Regina di Renieri IGT, Brunello di Montalcino DOCG a Brunello di Montalcino Riserva DOCG. Zákazníci navíc mají jedinečnou možnost pořídit si Renieri Brunello di Montalcino 2015, které bylo v roce 2019 vyhlášeno druhým nejlepší vínem světa (100/100 bodů) dle JamesSuckling.com.

zdroj/foto: zebrawines.cz, bacciwines.it

Ověřeno MonsterInsights