TOP vinařský cíl od letoška bez Salonu a Podzemí

TOP vinařský cíl od letoška bez Salonu a Podzemí

Soutěž TOP vinařský cíl vybírá nejlepší vinné sklepy, vinařství, restaurace, vinotéky, hotely či wine bary. Vše s jednoduchým mottem: pozitivní zážitek pro návštěvníka spojený s vínem. Dva nejúspěšnější cíle minulých ročníků – Salon vín České republiky a Valtické Podzemí – se již letošního hlasování neúčastní. Staly se totiž Championy akce.

Online bedekr (www.topvinarskycil.cz) mapuje v tento okamžik 205 nominovaných zařízení. Nominace probíhá na základě shody minimálně dvou odborných garantů soutěže. Mezi nimi jsou uznávané osobnosti světa vína, sommelieři, experti, lektoři, novináři.

Dle statutu soutěže je cílům, které se umístí třikrát na některé z medailových pozicí nebo obdrží cenu Národního vinařského centra, udělen titul Zlatý TOP vinařský CHAMPION. Jeho držitelé jsou vyřazeni z dalších ročníků soutěže, v bedekru Top vinařský cíl zůstávají.

TOP vinařský cíl Champion

„Jsme velmi potěšeni, že se naše každoročně aktualizovaná kolekce stovky nejlepších vín z celé České republiky ve Valticích stala nejoblíbenějším tuzemským vinařským cílem,“ říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, pod nějž Salon vín spadá. „Je to pro nás i velký závazek a neustále se snažíme dělat sklepení valtického zámku, ve kterém jsou naše vína uložena, než je probudí šikovné ruce zkušených sommeliérů, tím nejkrásnějším a nejlákavějším vinařským místem nejen jižní Moravy, ale i celé České republiky!“ dodává.

TOP vinařský cíl

TOP vinařské cíle jsou místa, která nabízí kombinaci vína i zážitku. Pohostinná vinařství a vinné sklepy, pohodlné hotely a penziony, vinotéky s pestrým a kvalitním sortimentem i vinařské restaurace, kde se nikdo nemusí bát objednat sklenici vína. Vinařské cíle projekt mapuje a postupně tvoří bedekr, jenž pomáhá při cestách za vínem. Kvalita nabízeného vína a jeho servis jsou neoddiskutovatelným základem pro to, aby zařízení mohlo disponovat označením TOP vinařský cíl. K tomu ale ještě musí přidat nadhodnotu v podobě zážitku. Neobyčejnost, která láká k návštěvě a je důvodem, proč se sem lidé rádi vracejí. Ať už je to architektura místa, jeho poloha, spojení s historickou památkou nebo třeba osobnost samotného vinaře.

foto: Národní vinařské centrum

Ověřeno MonsterInsights