Tipy na vinařské akce na začátku srpna 2020

Tipy na vinařské akce na začátku srpna 2020

Tipy na vinařské akce na začátku srpna 2020, to je řada slavností vína, ochutnávek, posezení u cimbálu, řízených degustací, otevřených sklepů, putování po vinicích, pozorování hvězd se sklenkou vína atd.

Kam za vínem na začátku srpna 2020

Bulhary

Letní posezení a sklenku lahodného vína při poslechu moravské hudby nabídnou v úterý 4. srpna od 18 do 23 hodin ve Vinařském dvoře Fuzgrunty v Bulharech. Hosté zde mohou ochutnat vína tohoto rodinného vinařství a k nim zakousnou nějakou místní domácí specialitu. Vstupné je 150 Kč na osobu.

Mikulčice

Podvečerní degustace s cimbálkou proběhne v úterý 4. srpna od 18 do 24 hodin v rodinném vinařství Bartoník v Mikulčicích. Hosté se mohou těšit na gastronomický a enologický zážitek, plný dobrého vína a pravou slováckou atmosféru. Vstupné je 800 Kč na osobu a zahrnuje degustaci 10 vzorků vín, venkovní gurmánský večer spojený s večeří a širokou ochutnávkou specialit z vína a hroznů, živou cimbálovou muziku, prohlídku výrobních prostor s výkladem, podvečerní prohlídku sklepních uliček i dárek na uvítanou.

Tour de vinohrad je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic spojený s řízenou degustací vín a specialit z vína a hroznů v Rodinném vinařství Bartoníkovi. Tato oblíbená akce je určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem navštívit s certifikovaným průvodcem sklepní uličky a původní, turistům neznámé viniční tratě. Dále navštívit muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích a na závěr ochutnat špičková vína a speciality z vína a hroznů v příjemném prostředí moderního vinařství. Tour začíná 6. srpna v 18 hodin v prostorách Informačního centra Mikulčice a návrat je plánovaný kolem 21 hodiny.

Rodinné vinařství Bartoníkovi
Rodinné vinařství Bartoníkovi

Dolní Dunajovice

V úterý 4. srpna proběhne ve vinném sklepě v areálu penzionu Slunečnice v Dolních Dunajovicích ochutnávka vín s následnou besedou u cimbálové muziky. Degustace probíhají od 20 do 24 hodin a k ochutnání budou vína z Vinařství Bařina. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná předchozí rezervace.

Znojmo

Řízená degustace růžových a bílých vín proběhne ve středu 5. srpna od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Romantickou atmosféru v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí budou dotvářet tematicky vybraná vína ze znojemského vinařství Víno PERK. Po celou dobu řízené degustace budou hosté v péči vinaře, který osobně představí 7 vzorků svých vybraných vín. K vínu bude přichystaný oblíbený chléb s vlašskými ořechy, nebo například pekméz z odrůdy Pinot noir, který Balance coffee & wine vyrábí podle originální turecké receptury. V průběhu prohlídky hosté ochutnají také vzorek filtrované kávy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu a trvat by měla přibližně 1,5 hodiny.

Řízená degustace vín a kávy pod širým nebem při svíčkách se koná v sobotu 8. srpna od 19 hodin v Hradebním příkopě se Střelniční věží ve Znojmě. Během tohoto zajímavého večera proběhne netradiční degustace 6 vzorků vín z vinařství Vino Hort a 3 druhů filtrované kávy připravené zkušenými baristy. K vínu bude přichystaný oblíbený chléb s vlašskými ořechy, nebo například pekméz z odrůdy Pinot noir, který Balance coffee & wine vyrábí podle originální turecké receptury. Program s degustací trvá přibližně 2 hodiny a vstupné je 350 Kč na osobu.

Mikulov

Prázdniny s vinařem jsou tradiční prázdninové čtvrtky (6. srpen) plné chutí a vůní. Tato návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce je určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem a trvá cca 2 hodiny.

Zarážení hory a degustace vín pod širým nebem se uskuteční 7. a 8. srpna na historickém náměstní v Mikulově. Tato tradiční akce, hojně navštěvovaná milovníky vína a folkloru nabízí možnost degustace kvalitních moravských vín a bohatý folklorní program jednotlivých souborů. V pátek od 18 hodin proběhne v rámci nesoutěžní přehlídky vín vinařů z Mikulova a okolí, degustace vín a od osmé hodiny večerní se mohou hosté zúčastnit tradičního zarážení hory. Na akci spolupracoval národopisný soubor Pálava a připravena jsou i vystoupení cimbálové muziky. Sobotní program začne v 10 hodin degustací vín.

Brno

Víno z blízka, exkluzivní série několika volných vinných degustací a setkání s osobnostmi současného vinařství proběhne ve čtvrtek 6. srpna od 17.30 hodin, v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Tento večer v Brně svá vína představí členové vinařského spolku EKOVÍN. Ve svahu rozkvetlé Otevřené zahrady se tak hosté mohou procházet od vinaře k vinaři, ochutnávat jejich vína a vyptat se na vše, co je zajímá. Každý z vinařů nabídne na svém stanovišti k ochutnání i k nákupu minimálně šest vín. K dispozici bude také lahodné občerstvení z Bistra Otevřená zahrada a vystoupení živé kapely. Vstupné je 390 Kč v předprodeji a 440 Kč na místě.

Letní festival Víno z blízka přilákal 1281 návštěvníků
Letní festival Víno z blízka

Velehrad

Velehradské vinné sklepy nabídnou každý víkend letní sezóny alespoň jeden otevřený sklípek. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 15 hodin. Aktuálně 7.–9. srpna. Návštěva sklípku trvá cca ½ hodiny a zahrnuje ochutnávku 5 vzorků vín za pevnou cenu 100 Kč na osobu. Změny času, rozsahu ochutnávek, nebo objednání větších skupin hostů si mohou zájemci domluvit přímo s vinařem

Němčičky

Pátek 7. srpna je nejlepším dnem pro pozorování Perseid. Pro milovníky lahodného vína pod hvězdnou oblohou se v tento večer koná akce s názvem Počítání hvězd ve vinicích. Na nejvyšším místě v Němčičkách, u kapličky U Větřáka, začne ve 21 hodin piknik mezi vinohrady, kde ve společnosti nejlepších vín mohou hosté prožít magický večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání.

Popice

Řízená degustace s komentovanou prohlídkou pro veřejnost se koná v pátek 7. srpna v prostorách vinařství Gotberg v Popicích. Program začíná prohlídkou provozní technologie, s poutavým odborným výkladem hosté dozví vše o filozofii vinařství a spoustu zajímavých informací o víně, jeho výrobě a zrání, o vinařství a místních vinicích. Samotná degustace 10ti vzorků proběhne v atraktivním prostředí degustační místnosti zvané Diamant, kde vína představí a zhodnotí odborníci z vinařství Gotberg. Závěrem bude připravené občerstvení a k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika.

Valtice

Tradiční víkendový večer se sklenkou lahodného vína Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky k tanci a poslechu proběhne 7. a 8. srpna od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za zvuku cimbálové muziky.

Tradiční víkendový večer se sklenkou lahodného vína a cimbálovou muzikou se koná v sobotu 8. srpna ve Vinařské stodole ve Valticích. Hudba a ochutnávka bude probíhat od osmé hodiny večer až do půlnoci. Přijďte se s přáteli, či rodinou pobavit a posedět u skleničky skvělých valtických vín a drobného občerstvení za zvuků cimbálu a lidových písní. Vstup je zdarma bez nutnosti rezervace.

Prušánky

Večerní předhodové sklepy, speciální putování po otevřených sklepech se koná v pátek 7. srpna od 17 do 24 hodin ve vesničce vinných sklepů u Nechor v Prušánkách. Na tyto první večerní otevřené sklepy nabídne svá vína k ochutnání 22 místních vinařů. Občerstvení zajišťují Vinné sklepy u Jeňoura, penzion Nechorka, stánek Skvělá káva. Drobné občerstvení bude k dispozici také v některých sklepech. Nechorské sklepní uličky jistě každého okouzlí svou letní atmosférou a hodovou tradicí Prušánek. Počet vstupenek je omezen maximálním počtem 1000 kusů, pokud zůstane příznivá epidemiologická situace. Zahrnuje identifikační pásek na ruku, degustační skleničku, taštičku, průvodce akcí s třemi kupóny na nákup lahvového vína v celkové hodnotě 300 Kč a propisku.

Boleradice

6. ročník mezinárodního festivalu autentických vín pod širým nebem Autentikfest Moravia proběhne v sobotu 8. srpna od 11 do 22 hodin v areálu vinných sklepů Tihelňa v Boleradicích. Hosté se tak mohou těšit na mezinárodní paletu panonských naturálních vín a objevovat krásu nemanipulovaných vín v jejich přirozeném prostředí. Chybět nebude dobré jídlo, spousta čisté vody, vzduchu a sluníčka.

Tipy na vinařské akce na začátku srpna 2020
Areál sklepů Tihelňa a festival autentických a naturálních vín

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Oblíbená vinařská akce Blatnické búdy pod hvězdami, během které mohou návštěvníci nasát atmosféru teplého letního večera v areálu sklepů Stará hora, proběhne v sobotu 8. srpna od 18 do 24 hodin v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Otevřeno bude asi 40 sklepů, kde budou formou volné degustace probíhat ochutnávky vín. Zahrají cimbálové muziky, vystoupí mužské pěvecké sbory a připraveny jsou také různé doprovodné akce včetně místních gastronomických specialit. Vstupné je 700 Kč v předprodeji nebo 800 Kč na místě; zahrnuje degustační set, katalog s mapou a poukazy na odběr vína v hodnotě 300 Kč.

Kubšice

Letní putování po vinařských stezkách je seriál cyklo-turisticko-vinařských výletů krajem vína. V sobotu 8. srpna zamíří letní putování na Moravskokrumlovskou a dolnokounickou vinařskou stezku. Výlet je určený pro zdatné turisty i rodiny s dětmi. Na kole nebo pěšky tak mohou účastníci objevovat krásy tohoto regionu. A ve vinných sklepech a dalších zajímavých místech ochutnávat vína i speciality místních vinařů. 8. ročník cykloakce Expedice za sousedy pořádá obec Kubšice ve spolupráci s okolními obcemi. Výlet začíná ve sportovním areálu a zakončen bude rovněž v Kubšicích, kde bude připravený bohatý kulturní program.

Zaječí

Letní otevřené sklepy ve Vinařství U Kapličky v Zaječí nabídnou v sobotu 8. srpna od 11 do 17 hodin degustaci místních vín, ochutnávku a prodej uzenin a sýrů. Především ale tradiční zábavu u cimbálu s nezapomenutelnou atmosférou. Od 18 hodin do půlnoci je připravený košt vín v novém sklepě.

Mělník

14. ročník Svatovavřineckých slavností vína se koná v sobotu 8. srpna v historickém centru Mělníka na náměstí Míru. V překrásných kulisách si mohou návštěvníci vychutnat lahodná mělnická vína i bohatý hudební program.

Bořetice

Svatovavřinecké noční otevřené sklepy nabídnou v sobotu 8. srpna degustace a ochutnávky vín pod hvězdnou oblohou. Od 17 do 24 hodin se veřejnosti otevřou vinné sklepy Kraví hora v Bořeticích

Moravská Nová Ves

Vajn & Šajn, pouliční festival vína a jídla ve sklepních vinařských uličkách Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi proběhne v sobotu 8. srpna od 10 do 20 hodin. Letní zážitkový pouliční festival vína a jídla nabídne pestrou, širokou a barevnou nabídku místních neoveských vín. Ta se vyznačují nezaměnitelným terroir pocházejícím z místních vinařských poloh, vínu prospěšného horkého podnebí a umění místních vinařů. Chybět nebude kvalitní čerstvé občerstvení z oblíbených food tracků, tradiční domácí občerstvení i krajové speciality připravované přímo na místě. Lákat bude i nabídka kvalitní kávy a kávových specialit s důrazem na zdroje z domácích pražíren z blízkého okolí. Samozřejmostí je kulturní program s živým hudebním vystoupením různých žánrů, ale cimbálová muzika chybět určitě nebude. Vstupné bylo stanoveno na 499 Kč v předprodeji do poslední neděle před akcí.

Více tipů na akce nejen na začátku srpna 2020 v Kalendáři vinařských akcí a v Událostech.

zdroj: wineofczechrepublic.cz
foto: obec Kubšice, Partnerství, Víno Bartoník

Ověřeno MonsterInsights