Tipy na vinařské akce na poslední únorový víkend (22. a 23. února)

Fašank ve Valtickém Podzemí, poslední únorový víkend

Tipy na vinařské akce na poslední únorový víkend, tedy na 22. a 23. únor, zavedou milovníky vín na výstavy a košty, ale také na fašanky a masopustní zábavy. Nebude tedy nouze ani o gastronomické zážitky či třeba o dosti netradiční snoubení vína a kávy.

Jalubí

Koštování vína proběhne v sobotu 22. února od 10 hodin v sále kulturního domu v Jalubí. 13. ročník této bodované výstavy vín s volnou degustací nabídne kromě kvalitních vín také bujarou zábavu s cimbálovou muzikou.

Valtice

Fašank ve Valtickém Podzemí, aneb Masopustní a zabíjačkové speciality, je tradiční vinařská zábava, která proběhne v sobotu 22. února od 13 hodin ve Valticích. Valtické Podzemí je součástí tradičního Valtického fašanku s pochůzkou a zastaveními. K ochutnání budou Masopustní a zabíjačkové speciality i skvělá vína Lednicko-valtického areálu. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne od 19 hodin také příjemný hudební program s cimbálovou muzikou.

Lednice

Tradiční moravský fašank proběhne v sobotu 22. února přímo ve vinařství Annovino v Lednici. Hosté ochutnají vína ročníku 2019, objeví fenomén Ryzlink vlašský, fašankové víno a pobaví se při hudbě cimbálové muziky. Připraveny jsou také Fašankové a zabíjačkové speciality a regionální produkty. Pro zájemce budou k dispozici také komentované prohlídky vinařství.

Znojmo

Snoubení vína a kávy je akce, která proběhne v sobotu 22. února od 18 hodin v Balance coffee & wine v ulici Velká Mikulášská ve Znojmě. Řízená degustace vín z produkce Víno Perk, se pro tentokrát bude snoubit s kávou. Vína jsou vybrána tak, aby chuťové pohárky zažily skvělou souhru těchto odlišných nápojů. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu a vzhledem k omezené kapacitě je nutná včasná rezervace.

Sobotní vinařské odpoledne proběhne v sobotu 22. února od 15 hodin ve Znojmě. Připravená je komentovaná prohlídka historické části královského města Znojma z paluby zážitkového elektrobusu Znojemáček, zpestřená pohárkem horkého punče a následovaná návštěvou nově otevřené Enotéky znojemských vín, která nabídne k ochutnání 120 vzorků vín znojemské vinařské podoblasti. Vstupné je 550 Kč a zahrnuje kromě prohlídky také degustační kartu do Enotéky s kreditem ve výši 300 Kč. Sraz je v 15 hodin před hotelem Lahofer.

Velké Němčice

60. ročník výstavy vín Velké Němčice se koná jako každým rokem v neděli „na ostatky“. Výstava začíná v 9.30 hodin v kulturním domě ve Velkých Němčicích. Bývají zde zastoupeny všechny běžně pěstované odrůdy i některé méně známé a také vína rosé či klaret. Již několik let zde mají svoji kategorii vína s vyšším obsahem zbytkového cukru společně jako tzv. sladká vína. Hosté se mohou kromě lahodných vín těšit také na tombolu a zábavu u cimbálové muziky.

Další vinařské akce poslední únorový víkend

Více tipů v Kalendáři vinařských akcí a v Událostech.

zdroj: vinazmoravy.cz, vinazcech.cz
foto: Valtické Podzemí

Ověřeno MonsterInsights