Světová premiéra: vůbec první hybridní ochutnávka vín

Světová premiéra: vůbec první hybridní ochutnávka vín

První hybridní ochutnávka vín na světě proběhla v ruském hlavním městě Moskvě. Dne 23. listopadu ji v hotelu Four Seasons uspořádala Rakouská marketingová rada pro víno (AWMB). Účastníci se během degustace téměř 200 vín spojili živě s vinaři v Rakousku prostřednictvím online aplikace. Nadšená zpětná vazba z akce jen potvrdila a posílila image Rakouska jako průkopníka ve světě vína.

vůbec první hybridní ochutnávka vín

 

Lahve v Moskvě, vinaři v Rakousku

Ochutnávka vín s účastí pěstitelů navzdory přísným omezením Corony v Moskvě? Aby to bylo vůbec možné, vyvinula AWMB první „hybridní“ ochutnávku vín na světě. Přímo na akci v moskevském hotelu Four Seasons ochutnalo 160 zástupců tisku a obchodu celkem 195 rakouských vín. Samozřejmě za dodržení všech příslušných bezpečnostních protokolů. Během ochutnávky mohli účastníci navázat přímý kontakt v Rakousku pomocí online aplikace – prostřednictvím chatu nebo videohovoru – s třiceti dvěma pěstiteli, jejichž vína byla degustována. Online byly také k dispozici doplňkové informace a speciálně vytvořená krátká videa o každém vinařství a jeho vínech. Každý účastník seděl u vlastního stolu a mohl si od personálu objednávat degustační sety vín. Ty mu byly podávány v jakémkoli pořadí, které si přál, a ochutnávat tak mohl svým vlastním tempem.

Světová premiéra: vůbec první hybridní ochutnávka vín
Unikátní kombinace: ochutnávka vín v profesionálním prostředí a zároveň i spojení s vinaři v Rakousku

 

Rakousko: průkopník mezi všemi vinařskými zeměmi

Chris York
Chris York

„Od března pracujeme dnem i nocí na inovativních degustačních formátech, abychom udrželi naše úžasná vína v zorném poli předních světových odborníků. Ve spolupráci se společností Advantage Austria jsme díky hybridní degustaci v Moskvě mohli dosáhnout významného milníku v mezinárodním marketingu vín – a to potvrdili i sami účastníci!“ vysvětluje CEO AWMB Chris Yorke.

Roman Sosnovsky
Roman Sosnovsky

„Každý mohl klidně a pohodlně ochutnat svůj vlastní výběr vín a poté se rozhodnout, kdy kontaktovat toho kterého vinař. Můžu jen doufat, že akcí tohoto charakteru bude nyní více. Za organizátory: dvanáct bodů z deseti!“ chválí ochutnávku Roman Sosnovsky, prezident Moskevské asociace sommelierů.

 

Dina Khvan
Dina Khvan

„Účastníci hlásili extrémní spokojenost, což potvrzuje skutečnost, že Rakousko je skutečně průkopníkem a zářným příkladem mezi všemi zeměmi produkujícími víno,“ oznamuje nadšenou zpětnou vazbu Dina Khvan ze servisního střediska Advantage Austria v Moskvě.

 

 

Hybridní ochutnávka vín v roce 2021

Díky ohromně pozitivním zkušenostem a vzhledem k přetrvávající nejisté situaci v mnoha zemích bude AWMB v roce 2021 vytrvale prosazovat koncept hybridní ochutnávky vín. Další zastávka: Londýn!

 

[jaw_panel_box panel_title=“Hybridní ochutnávka vín v Moskvě – fakta“ message_style=“danger“ ]

 • První ochutnávka svého druhu na celém světě
 • Datum: 23. 11. 2020, 10:00–18:00
 • Místo: Four Seasons Hotel, Moskva
 • Podrobnosti:
  • 195 rakouských vín od 32 výrobců v Moskvě
  • Vinaři v Rakousku
  • 160 účastníků ve dvou časových intervalech
  • Účastníci a pěstitelé se připojili živě prostřednictvím online aplikace
 • Formát zůstane v programu také pro rok 2021

[/jaw_panel_box][jaw_clear]

foto: ÖWM / Anjela Kotsoeva

Ověřeno MonsterInsights