Spotřeba Prosecca v posledních dvou letech stoupla o 80 %

Spotřeba Prosecca v posledních dvou letech stoupla o 80 %

Spotřeba Prosecca u nás roste. V roce 2016 se v Česku prodalo více než 2,5 milionu lahví Prosecca, v roce následujícím 3,9 milionu. Loňský rok s 4,5 miliony lahví je tak z posledních tří nejúspěšnější.

Prosecco si rok co rok získává mezi konzumenty větší pozornost, a to nejen po celém světě, ale také u nás. V roce 2018 se podle údajů DOC Consortium – Valori Italia v Česku prodalo více než 4,5 milionu lahví a jeho spotřeba v posledních dvou letech stoupla téměř o 80 %.

„Vzrůstající zájem o Prosecco pozorujeme především v posledních třech letech, kdy jeho prodeje narostly více než dvojnásobně. Prosecco se stalo oblíbeným nápojem vhodným pro každou příležitost, lidé si jej zamilovali zejména pro jeho svěží nekomplikovanou chuť. Nejraději si jej dopřávají samotné, či v míchaných drincích typu Spritz,” komentuje nárůst prodeje Marek Žižkovský, manažer značky Mionetto pro Českou republiku.

Spotřeba Prosecca v roce 2018

Meziročně se jedná o téměř 17% nárůst, díky kterému se Češi zařadili na 14. příčku dovážejících zemí. Celosvětově, vyjma Itálie, se v roce 2018 prodalo více než 411 milionů lahví Prosecca. Největší podíl na tom má především Velká Británie (34,9 %), USA (20 %) a Německo (10,6 %). Následuje je Francie, Švýcarsko a Belgie.

[jaw_panel_box panel_title=“Prosecco“ message_style=“info“ ]Prosecco je italské šumivé víno z hroznů odrůdy Glera, charakteristické svou oblastí výroby. Mohou jej vyrábět pouze vinaři v severní Itálii v oblasti Veneto a Friuli Venezia Giulia.[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Produkce tradičního šumivého vína se stala chloubou regionu a proslula po celém světě. Prosecco se díky své popularitě zapsalo také do kalendáře. Mezinárodní den Prosecca připadá na 13. srpna.

zdroj/foto: Bohemia Sekt

Ověřeno MonsterInsights