Soutěž Vinařství roku 2017 vyhlásila v Brně své vítěze

Soutěž Vinařství roku 2017 vyhlásila v Brně své vítěze 0Aktuality Soutěž Vinařství roku 2017 vyhlásila v Brně své vítěze

Vítězem osmého ročníku soutěže Vinařství roku 2017 se stalo Víno J. Stávek. Kromě toho zvítězilo také v kategorii malá vinařství a obhájilo tak stejný úspěch z předešlého ročníku. V kategorii střední vinařství uspělo Vinařství Trpělka a Oulehla a v kategorii velké vinařství pak Château Valtice – Vinné sklepy Valtice.

„Jan Stávek vyrábí vynikající vína, která oceňují nejen jeho zákazníci, ale také profesionálové u nás i ve světě. Kromě výborného vína ale také prošlapává ne vždy snadné cesty v technologiích a vinařských postupech. Učí zákazníky, že růžová vína nemusí být jen nenáročná, lehká mladá, ale že mohou zrát a nabídnou mnohem víc. Umí nadchnout i pro moravská červená vína, když sází na tradiční moravské odrůdy a nápaditě pracuje se dřevem. Vedle toho ale také aktivně vystupuje ve vinařských organizacích, o víně přednáší, píše knihy, podporuje vinařskou turistiku atd. atd. A to vše jen v malém rodinném týmu. Víno J. Stávek je nádhernou ukázkou Vinařství roku,“ komentoval výsledky JUDr. Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů, který soutěž pořádá.

Kromě hlavních cen byly dále uděleny ceny „Enolog roku 2017“ – cena mladému vinaři, enologovi do 40 let, Ing. Petru Hlouškovi z vítězného vinařství Víno J. Stávek. Cenu „Počin roku 2017“ získal Jihomoravský kraj za zřízení a podporu Centra Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. „Cenu prof. Viléma Krause, CSc.“ za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství obdržel Ing. Petr Ackermann, CSc., specialista ovocnářství, zahradnictví a ochrany rostlin.

Ve finále se utkalo deset vinařství: VÍNO J. STÁVEK, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o., Vinařství Škrobák, Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla, Gotberg, a.s., CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Profily všech finalistů Vinařství roku 2017 naleznete zde:

Finalisté soutěže Vinařství roku – kategorie malá vinařství

Finalisté soutěže Vinařství roku – kategorie střední vinařství

Finalisté soutěže Vinařství roku – kategorie velká vinařství

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

Ověřeno MonsterInsights